bugün

alışamadım, ben buraları sevemediğim dediğin yerden bile buruk ayrılmaktır.
(bkz: tayin olmak)
mantıklı olsun ya da olmasın, belli nedenlerden dolayı
ikamet ettiğin şehri bırakıp, geride yaşanmışlıkları
gözlerin nemli de olsa bırakmaktır. bir sevda uğruna da
değiştirilir yaşam, işlevsel konularda da...
eğer yaşadığın yerde sevdiklerini bırakıp başka bir şehirde yaşamaya kendini mahkum etmişsen hüzün veren bir durumdur. arafta kalmak gibidir.
artık ne geride bıraktığın şehire aitsindir ne de kaldığın şehire.
işe belediye başkanı olarak başlanması gereken durum.

(bkz: götünden anlamanın en güzel örneği)
tayinimin çıkmasıyla ilerde gerçekleştireceğim eylemdir.
giysilerini bavula hayallerini cebine koyup goturmektir.
eğer fikren ve bedenen yapılmışsa zamanla alışılır ancak sadece fikren yapılmışsa mesela giden yada terk eden bir sevgilinin peşinden gitmişse akıl işte o zaman sorun var demektir...
(bkz: yaşanılan şehri değiştirmek)
(bkz: sizli bizli baslik formati)
yeni insanlar, yeni umutlardır. iyi gelebilir.
3-4 gün önce eskişehirden izmire göçüşümle benim de yakından ilgi alanıma giren konudur. bohemian güzel söylemiş. sevemesen,seni çok üzse bile buruk ayrılırsın o şehirden.
yasadigin ulkeyi degistirirsin, o ulkede yasadigin sehri de degistirirsin.
oralardayken yuksek yuksek tepelere ev kurmasinlar'i dinlerken aglarsin, evini/yurdunu cagristiran bir sey duydugunda/gordugunde aglarsin, ".icmisim herseyin icine, neyse cezasi oderim, yeterki evime doneyim" ya da "alisilmaz buralara/alisamadim/yasanilmaz buralarda" dersin.
sonra, vakit tamam olur. yurduna, ana sehrine geri donmek icin yasadigin yerden ayrilman gerekir. ayrilirken arkana bile bakmazsin, "ozleyecegim birsey yok, kurtuluyorum buradan sonunda" der ucaga atlar, donersin.
ve an gelir kar yagmaga baslar, o anda bir cok seyin farkina varirsin, 2.5 sene yasadigin yerde yagan kari ozlersin. devami da gelir bunun; evinin penceresinden bakinca gordugun manzarayi, nehir kenarinda yaptigin yuruyusleri, apartmanin bahcesindeki tek ve kocaman olan cam agacini, yatagini, mutfagini ve daha bir suru seyi ozlemeye baslarsin.
ordayken burayi ozleyip dururken aklinin ucundan bile gecmez, orayi ozleyebilecegin ama ozlersin. hatta firsatin olsa tekrar gitmeyi istersin.
Bir şehri terketmek bir hayati terketmektir.. Yasadigin guzel seyleri olmayan fotograf kareleriyle hafizana gömmektir, aile olmadigin halde yasadigin kardeslikleri, binbir emekle yerlestirdigin evini, avucunun ici gibi bildigin sokaklari iyi seyler olucagina dair umutlarini ve sevdigin adami terketmektir.. En zoru boyle bi karari alabilmekken belkide en kolayi uygulamaktir.. Bir sehri terketmek kotu anilarindan arinmak, herseyi arkanda birakirken yalnizca iyi anilari hatirlama luksudur.. Bir sehri terketmek yeni bir hayata baslamak ve artik tukenmis olan umutlari yeniden canlandirmak, uzerindeki ölu topragini atip kirginliklarini, kizginliklarini, hayal kirikliklarini bi kenara birakip kalbini sifirlamaktir.. Sevdigin adamla ayni sehirde nefes alma luksunu elinin tersiyle itip baska bir sehirde yeni bir hayatta yalniz kendin icin solumaktir havayi..
kimi zaman bir ilaç etkisi yaratır, kimi zaman kayıp. psikolojiye etkisi çoktur.
iki buçuk ay sonra gerçekleşecektir.
(bkz: Ben)

4 veya 8 yılda bir değiştiririm.

Sebep : Babam Askeri personel.
taşınılan şehre yıllarca büyüttüğün bir aşk varsa hiç yaşanmamış mutluluk yaşanır o an... sonrası bilinmez.
güzeldir. kötü olan, bir şehri yaşamadan terk etmektir.
Zor ve yorucudur. Ardindan bi alisma sureci gerektirir.
yeni bir düzene alışmaya, yeni insanlar tanımaya çalışmakla geçen bir kesit sunar insana. ama asıl önceden yaşanıp oradan kurtulup ama oraya tekrardan dönmek en fenasıdır.
eninde sonunda alışalacak olan. anılar, hatıralar diye pek coşmamak gerekir.
belediye başkanı olduğumda yapacağım şey.
güncel Önemli Başlıklar