Burak kut'un en güzel şarkısı. küçüklüğümü hatırlarım.

giden gitti gül, gül ki bitsin dert
yeniden aşık olsam kaç yazar
dikenli tellerin arkasından bak
güzel olman gerekmez bana

benimle oynama,
heyecanlıyım, çok çılgınım bebeğim
gün batımında bırakıp gitme
gel bana, benimle olmak tek çare

kanasın dünyam, yansın oldu olacak
günahlar kavrulsun, aleviyle

yasandı bitti saygısızca
aldatmanın tadına varınca
doğru söylesen kimin umurunda
gözüme inanırım, haydi zıpla

utan ki çıksın o masumiyetin
gülü daldan koparmam inan
kaçırdık gelen o pembe günleri
çocuk olmak cesaret bana

kendini sıkma,
zorlamakla akmaz sahte göz yaşı
fazla uzatma,
ben delikanlıyım, gözüm görmez hiçbirşeyi

kanasın dünyam, yansın oldu olacak
günahlar kavrulsun, aleviyle"

söz: burak kut
müzik: burak kut
eski bi burak kut şarkısı
fakat
bu şarkıda burak kutun yaşandı bitti saygısızca dedikten sonra haydi zıpla demesi beni hep düşündürmüştür
saçma sapan bişi yani
ne demek zıpla
"aldattın lan beni git gözüm görmesin" fln diyceksen konsepte ve 90ların türkçe popuna daha uygun bi sözcük bulabilirdin sevgili burak
hadi şimdi zıpla bakalm
90'lı yıllarda söyleyen kişinin 2006 yılındaki halini anlatan şarkı(bir zamanlar burak kut diye bir şarkıcı vardı ama yaşandı bitti).
bahar şenliğimizde bir grubun biraz sert şekilde coverladığı ve gaza gelen sarhoş gençliğin pogo yaptığı şarkı...özellikle "haydi zıpla" kısmında kafa göz giriyolardı.**
yaşandı bitti saygısızca
sözüme inanırım
haydi zıpla !?

burak ne diyosun sen aklın başındamı ne akıl ne mantık

(bkz: bak yine sinirlendim)
yaran şarkı sözlerine örnek teşkil edecek nitelikte sözlere sahip olan şarkı..

yaşandı bitti saygısızca
sözüme inanırım
haydi zıpla !!!

p.s: yanılmıyorsam bu eleman klibi amerikada çekmiş ve şarkıdada belirttiği gibi ciddi ciddi zıplamaya çalısıyordu klipte.. *
ayrıca burak kut bu şarkıya çektiği kLipte motorLa bir arabanın üstünden atLamaktadır...
klibinde burak kut ve arkadaşlarının sokak çetelerini canlandırdığı şarkı.
zenciler,patenler,motorla eski sevgilin üstünden atlamalar falan...
klipteki kız pembe bir mini etek giyiyordu. *
http://www.youtube.com/watch?v=AJz5DOlorbg
giden gitti gül, gül ki bitsin dert
yeniden aşık olsam kaç yazar
dikenli tellerin arkasından bak
güzel olman gerekmez bana

utan ki çıksın o masumiyetin
gülü daldan koparmam inan
kaçırdık gelen o pembe günleri
çocuk olmak cesaret bana

kendini sıkma,
zorlamakla akmaz sahte göz yaşı
fazla uzatma..

yaşandı bitti saygısızca

e bu acidan bakinca acaip guzel olan sarki.. dinler dinler zavalli gibi hissederseniz karismam tabi..
amerika'da klip çekme hastalığının öncüsü olan burak kut şarkısı.
burak kutun özenti ve gayet kompleksli bir şekilde eski sevgilisinin üstünden arabayla atlıyarak hava attığı klibe sahip şarkıdır. o sahnenin garip bir çekiciliği vardır insanın kendini kanıtlama isteiğini yansıtır., o sırada eski sevgilide motosikletli deri ceketli burak kut a hayran hayran bakmaktadır.
türkiye'nin ilk metale geçiş klibi sayılabilir. kullanılan motosikletler aynı manovarın klibindekiler gibiydi.
özellikle amerika'da çekilen klibi ve de burak kut abimizin kendisine has olmadığı pek bir belli olan giysileriyle hafızalarda yer edinen, rock tınıları içerse de, poptan pek bir kurtulamamış, 90'ların en bilindik şarkılarından biris olan bestesi feyyaz kurus 'a ait olan şarkı...
5+1 ses sistemi ile dinlendiğinde beatlerin karıştığını göreceksiniz.
paraya kıyılıp "iyi klip" çekilmeyen bir dönemde paraya kıyılarak "iyi klip" çekilen, burak kut şarkısı.

(bkz: tespit yapmak) *
komplenin üzerine dinlenince keşke hep böyle kalsaydı bu burak diye içlendiğiniz ve aynı şeyi tekrarlayamadığınız, zamanında fark edememiş olduğum sağlam bi alt yapıya sahip glam tavırlı sözleriyle alay konusu olsada, yapıldığı zamanda türk pop müzik piyasasını birçok açıdan çok aşan şarkıdır.
klibi için kıyılan para sadece uçak biletidir.
özellikle "kanasın dünyam yansın oldu olacak, günahlar kavrulsun aleviyleeeeaağ" kısmında ve "haydi zıplaağ" şeklindeki şahane nakarat kısmında icra ettiği o brütal vokal ilen scream vokal arası böğürtülü ses tonu kendisini o dönem bir rock star falan sandığının işaretidir zannımca.

hoplayan zıplayan motorsikletler, deri mont, fonda zenci elemanlar falan da eklenince and the dünyanın en kolpa rakırı ödülü goes to burak kut oluyor ister istemez.

"benimle oynama, heyecanlıyım
Çok çılgınım bebeğim" dizeleri de çılgın sedat'ın arketipi kabul edilebilir herhalde.
o dönemde stüdyo içinde yada konser görüntüleriyle çekilen dandik kliplere göre, olağanüstü bir klip yapmışlardı.
şarkı da güzeldi.
o kadar da kolay söylenmeyen iki kelimedir. yaşanır ama kolay kolay bitmez malesef

kaldıkça içinizde yeni yeni yaralar açar hiç bir yarabandının kapatamayacağı...

yani yaşanıp öyle bitivermez bir gün.
burak kut'un şimdiye kadar çıkarmış olduğu en güzel parça. küçük yaşlardayken çok dinlerdim. *
kesinlikle döneminin çok önünde olan bir şarkıydı. harika bir altyapısı vardı.
sokaklarda zıplayarak tur atan kullarımı görürsen,

de ki aldatmıştır, taktığı boynuzdan sebep aşka ihanetten zıplama cezası almıştır.

hindu suresi, 34. ayet.