bugün

insanlar tek bir amaç için yaşıyorlar oda para. hayatları boyunca emeklilikten sonra rahat etmek istiyorlar fakat yaşlanın onlar için dünyanın anlamı bitiş oluyor.
ilkokul: lgs yi bir geçeyim rahatım.
lise: öss yi atlatıp bir kapak atıyım üniversiteye de...
üniversite: finaller bir bitsin, hoşgeldin hayat!

üniversiteden mezun olan gencimiz, nedensiz, ansızın, kurduğu hayallerin gerçeklikle bağdaşmadığını farkeder.yok canım, tabikide istese gezer dünyayı motorla, canı istemiyor.

hayallerinden teker teker kopan genç küçükken asla yapmayacağım diye lanse ettiği ''kpss ye girme'' * eylemini de gerçekleştirir.

ah bir askerlik bitse, ah bir memur olsa, ah bir evlense, ah bir çoluk çocuk sahibi olsa, ah bir emekli olsa, ah çoluk çocuk bir okusa, ah bir iş kursalar da evlenseler, e nerde kaldı torunum? *

tahmini geleceğimi düşünüyorum. iş hayatına atılma, boktan arkadaşlıklar boktan meseleler peşinde koşuşturup tüm ömrünü harcama, gereksiz insanlara değer verme, birine çok daha saçma değerler verme, ona güven besleme, kıskanma, belki evlilik, ve beraberinde geçimsizlik hatta belki aldatılma, kırkında tekrardan hayata başlamayı düşünme, yıllarca ne kadar boş yaşadığını farketme, arkanı dönüp baktığında masandan başka pek de bir şey bırakmadığın olduğu gerçeği, hayattan soğuma ama zorunlu geri dönme çabaları, belki boşluğa düşme, anti depresanlar kullanma, bu yoğun ama boş temponda araya sıkıştırabildiysen bir çocuk, ondan yapamadılarını yapmasını bekleme, küçük bir sen gibi davrandığını görüp kahrolma, bir gün göçüp gitme, arkanda sikko arkadaşlıklar ve bir çocuktan başka bir şey bırakmamak.

bu minvalde bir hayatım olucak sözlük. korkuyorum.
Çocuğa kaç doğumlusun diyorum 2002 diyor. 2002'de insan mı doğar lan?! Olsa olsa 2002 model araba olur.Bu doğum olayları 90'larda bitmeliydi. saçmalık işte...
(bkz: çok kaliteli yaşıyorum ama hala sıçıyorum)
ölmektir.