bugün

(bkz: korku)
sofi'nin dünyasına başlayacağım.
Fareler ve insanlar.
(bkz: kinyas ve kayra)
keşke sansürlüsünü alsaydım okurken midem ağzıma geliyor bağzı yerlerde.
görsel
(bkz: kitabın ismine odaklan ismine)
görsel
khaled hosseini- uçurtma avcısı.

kabil'de aynı evde büyümüş, birisi zengin, diğeri fakir, düşman etnisitelere ait iki çocuğun hikayesini anlatıyor. mezhepsel çatışmalar, baba-oğul çatışması her şey var romanda. ortadoğu toplumunu anlamak için güzel bir kitap.
Yılmaz Öztuna'dan Osmanlı Padişahlarının Hayat Hikayeleri.
J. J. rousseau- insanlar arasındaki eşitsizliğin kaynağı. bitmek üzere.
(img:#2039648)
Selam verin bebeğime, hızlı düşünerek.
Mihail Bulgakov- Genç Bir Doktorun anıları.
görsel
(bkz: zamana düşüş)
(bkz: emil michel cioran)

metis yayınlarından ilk baskısı az önce çıktı taptaze.
yeni başladım ama dili de felsefesi de çok tanıdık. cioran a kendinizi tokatlattırmak isterseniz öneriyorum.
görsel
Uzun zamandır sırasını bekleyen sonunda başlanacak olan son Kristin Hannah kitabı. Hadi bakalım.

Bu arada bu yazarın kitabını hediye etmek isteyen olursa seve seve neden zahmet ettin derim.
Şu ikisidir.
görsel
Mahir ünsal eriş, ilk kez okuduğum bir yazar. Bir kitabını daha aldım, bundan sonra da sarıyaz kitabını okuyacağım aynı yazarın.

Gecedeste ise, Ferhan Şensoy'un şiir türündeki son kitabı. Ferhan Şensoy'a bayılırım. 600 sayfalık kitabı Niyet çeker gibi açıp denk gelen şiiri okuyup kapatıyorum.
görsel
Ludwig Wittgenstein'ın yaşadığı dönem boyunca yayınladığı tek kitap, Tractatus Logico-Philosophicus.
ayşe nükhet ve nuri adıyeke çiftinin makalelerinden oluşan "fetihten kaybına girit" kitabını okuyorum. halk kütüphanesinden almıştım, süresi de biteli dört gün oluyor. bu gece bitirip, notlarımı alıp yarın geri vereyim de memurdan azar işitmeyeyim.
Ferzan Özpetek-Bir Nefes Gibi.
uğultulu tepeler.
kuran ı kerim ve nutuk.
(bkz: akşam güneşi)
Az önce bitirdim beyaz geceleri. Nastenka da az kahpe değilmiş. Evet. Teşekkürler.
(bkz: vendee savaşı)
Şu sıralar thomas hobbes'un leviathan kitabı.
güncel Önemli Başlıklar