bugün

14 şubat deneyi başta olmak üzere suyun kaldırma kuvveti deneyi, salatalık deneyi ve kobra deneyidir.
ilkokulda fasulyeyi ıslak pamukların arasında yeşillendirme deneyi. çok gerekliydi, iyi ki yaptık.
pamukta fasulye yetiştirme.
karincayi sakiz poşedinin ustune koymustum ve su birintisinden saldim ucsuz bucaksiz ufuklara.. (bkz: yüzen karinca hayri)
Çikolata hediye etmenin Hoslanilan kız üzerinde etkisi;

Deney yöntemi; sütlü çikolatanın Hoslanilan kiza hediye edilmesi.

Denekin tepkisi; gülümseme ve teşekkür

Deney sonucu; denek üzerinde çikolatanın her hangi bir etkisi olmamıştır.
Bitki yaprağına dezenfekte spreyi sıkmak. Yaprak sertleşip buruşmuş, rengi koyulaşmıştı. (bkz: ortaokul)
Normalde mutsuz monoton soğuk biriyim. Bu yıllardır böyle hep böyle gidecek gibide duruyor. il yerine giderim fazla konuşmam soğuk biriyim özelimi fazla anlatmam. insanlar mutsuz olduğunu bilir anlar ve kendilerinden bahsederler Nasıl mutlu olduklarını anlatırlar vs vs.
1-2 hafta önce sabah kalkıp bunu farklı bir şekilde yaşamak istedim bir karar aldım. Gülerek gittim iş yerine sebepsiz yere gülümsedim komik espriler yaptım. Güldüm hep güldüm.
Bana kendilerini anlatan ve sürekli ettafımda gülümseyen insanların bana laf sokmaya çalıştığını neden güldüğümü bir anormallik olduğunu düşündüler.
Benim moralimi bozmak beni rezil etmek isteyenler bile oldu.
Buda böyle bir deney gibi oldu.
Pilli benek dinliyorum gülme olayı bitti yarın eski mod da olacağım muhtemelen onlarda endişelendirecek bir durum kalmadı artık gülmem için bir sebep yok.
Toprak, yapraklar, diş macunu, biraz su ve tükürük, biraz ekmek, reçel, çikolata karışımı ile böcekler ölür mü deneyi yapmıştım evimizi Kötü böceklerden korumak için. Ufacıktım tabii.

Ölmediler...
birine aniden aklından bir rakam tut deyince 7 tutuyorlar. Denedim baya kişi tuttu harbiden.
Asit ve klor karıştırmak oldu sonuç olarak az daha sonsuzluğa yürüyecektim solunum yetersizliğinden.