bugün

-birkaç sene önce sol dizimin altında, bisiklet ayna kolunun oldukça yağlı olan dişlilerinin girmesiyle oluşan birkaç santimetrelik gün geçtikçe küçülen yara izi.
-1. sınıftayken sağ el orta parmağımın mazgala sıkışması sonucu oluşan bir santimetrelik yara.
-2-3 sene önce sağ bacağımın dış kısmına ufak bir bıçağın ucunun girmesiyle oluşan küçük bir iz.
-son olarak sol el işaret parmağının sağında bulunan 4 adet ince kesik izi tarzı yaralar var. fakat neden ve ne zaman olduğunu hiç bilmiyorum.
- alnimda 8 dikislik izim var. kucukken, kanepeden kanepeye ziplarken pekmezi akitmisim.

- sol ayagimda, dizimin arka tarafinda 4 5 cm kesik izi var. o da son surat bisikletle, park etmis bisikletlerin arasinda daldim.
% 90 ı elimde olmakla beraber hepsi kesiklerden olmuşmakta.
sağ kolumda 20 tane zımba dikiş izi ve 8 tane de normal dikiş izi. sol kolumun omuz tarafında da bebeklikten kalan bir yanık izi, diz kapaklarında çocukluktan kalan izler.
Sağ baldırımda ufakça bir bıçak izi.
alnımda sol tarafta, duvara çarptığım için oluşan bir çizik. yaklaşık 8 yasından beri.
Bir tane bile yoktur.
Alnimin sağ ve sol tarafında kare masaların köşelerine 1 er sene arayla girdiginden oluşan dikiş izi var. dikkatli bakıldığında sanki boynuzum varmista ameliyatla aldirmisim gibi duruyor.
bebekken elime ütü düşmüş sağ parmaklarımın üç tanesinin ilk boğumunda yanık izi. sol elimin bilek kısmında tel çiziği izi. yine sol elimin kenarında derin girmiş falçata izi.
alnımı yarmışım minicik bir iz kalmış, dikiş falan yok.
Kafamda 2 farklı pencere kenarına vurmaktan dolayı oluşmuş iz var. 4-5 dikişlik 2 iz.

Üst dudağımın sol tarafında kalan ufak bir yarık mevcut. 4 dikişlikti galiba.

Sol kolumda küçüklükten kalma birçok çizik.
sol bileğimin biraz üst kısmında bisikletten düşmeyle oluşan sürtünmeden kalma yara izi.
Sol omzumun üstünde yine aynı olaydan kalma yuvarlak bir iz. (hala orada mı bilmiyorum)

sağ kolumda üçü de birbirinden çok farklı zamanlarda oluştuğu halde aynı yerde olmaları sebebiyle " z " harfi oluşturan 3 yara izim var.
Sağ kolumun arkasında kırık bir cam parçasıyla oluşmuş büyükçe bir yara var.

Sol elimin serçe parmağında bilmediğim bir sebepten ötürü oluşmuş bir yaram var.

Sol dizimde küçüklük hatırası birkaç yaram var.

Hepsi bu kadar.
Toplamda 40 küsür yara izim var galiba.
birkaç kırık kalp yarasından ibarettir efendim.
en büyüğü sağ diz kapağımda olan izdir.
ne acımıştı be !
karın deşen jackin açtığı yara izleridir.
(bkz: yaram içerde)
depressiv günlerimden kalma sag kolumda ve sol bacagimda cizikler var. yedigim dayaklardan kalma yüzümde kücük izler var bi kac tane belli olmayan. ama anneme sorsan sanki birsey mi olduda, abartma der. ona göre hava hos.
ayak bileğimdeki derin yarık. en az 4 cm var ve bir dikiş bile attırmamışlardı açık yaraya iyileşir diye limon kolonyası sıkmışlardı.
dirseğimdeki tırnak izi, bir kavgayı ayırmak isterken bir ayı tarafından atılan pençe gibi.
omzumda telin girip çizdiği kesik izi
elimin üstündeki kızgın telin yapışık bıraktığı iz
kafamdaki 2 tane yarık birine demir birine sıra köşesi girmişti.
baldırımdaki garip iz. 3 sene önce evin bahçesinde koşarken bacaklarım ayrılmıştı o gündür o içi boş iz orada.
Galatasaray zonguldak maçında adamin biri sigarasini eliminn ustune carpmisti hala izi durur.
Tamam, hepinize bisey olsa, kaybolsaniz falan entrydeki tariften hanginiz hangisiydi diye tespit ederiz. Sagolun.
küçükken sol dizimi motorun sıcak egzonu değmişti haslanmıs patates soyar gibi derimi soymuştum.neyseki simdi belli olmuyor.
sağ işaret parmağımda 4 dikiş var bardak yıkarken elimde kırılması sonucu kesilmişti.
alındadır.

çocukluktan yadigar. 12 de dikiş vardı yanlış hatırlamıyorsam. o günden beri harry Potter gibi dolaşıyorum ortalıkta.
küçüklükten kalma kafa bölgesinde iki adat yarık ve pens izi,
yine orta okul zamanından kalma sağ bacak baldırına batan, 6cm içeri giren demir çubuğun izi.
Burnun en üstünde gözlerin bulunduğu hizada oluşan yarık,
lise zamanında kavga esnasında arkamdan sallanan bir döner bıçağının belimde bıraktığı kesiğin izi,
sağ baş parmağın tırnakla alt bombeli taraftan jilet kesmesindin kaynaklı iz, kesik bölgedeki sinirler öldüğü için o bölge yansada hissetmem .
elimde 3 cm uzunlugunda falan kagit kesigi izi var. cocukken kitapla yapmistim nasil becerdiysem. kuzenim tirnaklariyla oyle bi desmis ki kolumu, iki tane de tirnak izi var. sag dizimde uc cizik var birbirine paralel hatta. bisikletten nasil takla attiysam. yakinda sag dizim de delik desik gorunecek. iki cizgi ve dort nokta seklinde izler kalacak. lanet capraz bag.
vietnam savaşında omzumu sıyıran şarapnel parçasının bıraktığı v şeklinde bir iz var.

desem de inanmayın vücudumda en karizmatik duran yara izi 10-11 yaşlarındayken komşunun bahçesinden erik çalıp kaçarken bileğimi çizen telin bıraktığı iz. yanlamasına faça atmışım gibi duruyo.
elimin üzerindeki bisiklet kazasından kalma iz. (#22070342)
sol avcumun içindeki abimden hatıra bıçak yarası.
çatıdan düşme tehlikesi atlattığım geceden kalma diz kapağımdaki sıyrık.
uykusuzluk eserim boynumdaki falçata izi. (#22057165)
güncel Önemli Başlıklar