bugün

Hüzünle karışık sevinçlerinden kurtul artık
Arzuların o belli belirsiz sıcaklığını sev
Biliyorsun
Önce Tanrı insanı yarattı
Sonra insan sevgiyi
Ne yapsak boş
Ne kadar çabalasak faydasız
Geriye dönemeyiz
Olanlar oldun iş işten geçti
Çamurumuza sevgi karışmış bi kere.
ben zeki biri değilim, bunu anladım. çünkü halen bana yarayan ve yaramayan şeylere deneme yanılma yöntemiyle yaklaşıyorum. anlayacağım illa ki ama iş işten geçmiş olmaz umarım.
Henry Ford'un oğlunun intihar mektubunda ki özet: '' baba, hayal edip de ulaşamadığım hiçbir şey olmadı. ne varsa önceden hazırlamışsın, hiçbirinde benim emeğim yok. mutsuzluktan mahvoldum gidiyorum.
https://scontent.fist2-2....ee78916e9&oe=5DB636AA
Sana çok ihtiyacım var.
Bilgisayarım bozuldu kalbim bu acıya dayanabilir mi bilmiyorum. Zaten kaç gündür çok mutlu olmamdan anlamalıydım başıma kötü bir şey gelecegini, ay nefes alamıyorum. Bilgisayar mühendisi yazarlar yazsın da sözlüğün bir faydasını görelim.
Bana güvenmiyorum. En iyi bildiğim yerde kayboldum defalarca. Gelecek yıllara gözüm açılı değil. Korkmaya her gün alışsam da yabancı geliyor hissettiklerim.
hayatımda gördüğüm en pozitif, muhabbeti en keyifli ve en çok konuştuğum adamı yıkık dökük buldum. Senin bile neşeni söndüren hayat bize ne yapmaz.

Artık hayatın acımasızlığı hem garibime gidiyor hem de canımı yakıyor.
asrın liderimizin büyük kerameti sayesinde vosvosun

türkiyeye fabrika açacağı söyleniyordu

meğerse kazın ayağı hiç de öyle değilmiş

ötelerin kerameti falanda yokmuş

kainatın reyizi, vovos a yıllık 40.000 araç

satın alma garantisi vermiş.

hazine garantili hava alanı, yol köprüden sonra

bir de bu çıktı.

kaçmayına bir yere fosssssmanlının torunları

akabe kıçınızdan donunuzu da alacak

binmek ne kelime ?

uzaktan bile göremediğin

fof fosunda parasını ödersin

şubat ayazında ucuz meyva kuyruğundan titrerken

reyizi kimse çekemiyiiiiiiiii

de dersin.
bir tatlı huzur almaya geldik, kalmamış lan.
doğuştan zihinsel engelli ikizim bir gün dedi ki;

- hiraeth bazen düşünüyorum, herkes çalışıyor, para kazanıyor, sevdiği işi yapıyor, barış manço - gelmiş geçmiş en büyük hayranı kardeşim olabilir - bile dünya kadar şarkı yazmış. Bense hep evdeyim, en fazla müzik dinleyip kitap okuyorum. Sence ben bu hayata nasıl daha çok katkı sağlayabilirim?

O an tüm kelimeleri bir cümle olarak ağzımdan çıkabilsin diye dizip dizip bozdum ama bir süre konuşamadım. Onun engellerini ve zorunluluklarını aşıp hayata katkı sağlama ufkunda olmasına rağmen aynı talihsiz doğumdan sağlıklı doğan kişi olarak benim kardeşimden daha mutsuz, daha atıl ve ümitsiz bir yaşam sürmeye meyilli olmam.. ikimizin karakterleri, tercihleri ve yaşam koşullarını düşününce yan yana büyümüş ironiler yumağı olduğumuzu farkettim o gün.

Her zaman benden daha güçlü ve daha yaşam dolu olan canım kardeşim. Umarım bir gün senin düşünce ufkuna ben de yetişebilirim.
artık yolun sonundasın.
Yav. Bir saat falan önceydi. Çok tatlı bir uyku geldi. Tam dalacakken dişlerimi fırçalamadığım aklıma geldi. Bir enerjiyle kalkıp dislerimi fırçaladım. Yatağa geri döndüğümde uykudan eser kalmamıştı. 1 saat yatakta döndüm durdum. Baktım olmuyor sözlüğe gelip vakit geçirmeye karar verdim.

Eger Uyku konusunda sorun yaşayan biriyseniz, uykunuz gelince onu hiç affetmemeniz gerekiyor.
Çok sahte. Her şey çok sahte. Sabahın köründe de aynı gecenin sağır sessizliğinde de.

Her yer naylon kokuyor.
Empati kurmayı öğrenin anuna goduklarım.
Bazen ilgiye ihtiyaç duyuyorum. Duygusal bir bağa. Genellenmeyen cümlelere. Bana atfedilen şeylere ihtiyaç duyuyorum. Bazen ben de özel hissetmek istiyorum. Bu boşluk nasıl doldurulur bilmiyorum. Herkes için herhangi biri olmaktan, ve bunu gizlemek zorunda olmaktan yoruldum. Bir an bile olsa biri elimden tutsa, biri benim için bir şey düşünse, bu unutulmuşluk hissinden kurtulsam.
bugün değmeyen insanlara değer verdiğimi fark ettim bi kez daha. doğru insan ne demek ? gerçek sevgi nası anlaşılır ? keşke bunların cevabını, yöntemini bilse kalbim. kendime yetebilirim yalnız da güçlüyüm ben.
Söylemek istediğim hiçbir şey yok. Evet söylemiş oldum.
Her şeyin bir bedeli var...
Koltuk degneklerinin birini attim bugün daha kötü oldu sanki ikisiyle daha rahat yuruyodum.
Ama hayvan gibi kolları ağrıyor insanin
5 gün boyunca işlerimin yoğunluğu sebebiyle sözlükten uzak kalmış olmam, hayatımda hiçbir boşluk hissi yaratmadı...zaman zaman sizlere de tavsiye ederim sevgili yazarlar...bazen uzaklaşmak iyi geliyor...
Eylül gibi görüşürüz...
Hayat bana gülmedi be gülmeye çalıştım deli ilan ettiler ben ne yapayım.
biri çıksa da beni dağa kaldırsa şu anda.
hissetmem gereken en zıt duyguyu hissediyorum. düşünmekten bile korktuğum şeylerin başıma gelmiş olması kendimi özgür hissettiriyor. garip..
çok özledim.