bugün

saçma olduğunu düşündüğüm anlamsız çabadır. boydan resim koyup yüzünü kalple, kelebekle kapatmalar. memesini poposunu gözümüze sokup yüzünü göstermeyenler falan. ismini söylemiyor ya manyak! cinsiyetini gizleyenler mi dersin, yaşını saklayan mı... herkes bir gizem peşinde! eğer sevmiyorsan bu topluluğu, güvenmiyorsan eğer içinde bulunma. kim ne yapacak senin adını? sanki sözlük değil gizli bir yapılanma. bi havalar, bi tafralar.
Laf edenin profil fotosu deniz anası.
cool görünme girişimleridir. herkes alınmasın kırmak değil amacım. sözüm sözlükten dışarı.
Sevmekle ne alaka amk? Güvenmiyorum tabii hiçbirinize, neden güveneyim ki? Sokaktan geçen herhangi bir insan adımı sorsa, söyler miyim? Niye söyleyeyim?
Ben kimliğimle ilgili hiçbir şey söylemiyorum buradaki insanlara mesela.
Buranın olayı zaten anonim olmak.
Hava veya tafra değil bu.
Gizemi sever bizim toplum, sonra bir araya gelirler bakarlar ki birbirlerine ikisi de birbirinden patates.

Çok şükür bugünde olduğumuz gibiyiz aq.
öncelikle profil fotosunun benim için bir anlamı var. ayrıca lafım fotoğraf atana değil genele. he yoldan geçen biriyle iletişim de kurmuyorsunuz ya da yazdıklarınızı onlarla paylaşmıyorsunuz. anonimlikle ilgili bir karar alınmışsa da bilmek isterim. söylemek istediğim herkes her şeyini paylaşmak zorunda değil ancak gereğinden fazla bu kasıntılık!
Nick name: insanların gerçek adları dışında kullandığı ‘takma’ isim, lakap.

Sözlüğe üye olurken nick alarak üye oluyoruz hepimiz. Facebook değil burası. Sözlükler; insanların anonim olarak gezebildiği Bilgi paylaşım platformlarıdır. Uludağ sözlük uzun zamandır bu tanıma uymuyor olması bu tanıma bizlerin uymaması gerektirdiğini kanıtlamaz.

Burası insanların insanlara güvenme yeri değil. instagram değil. Tinder değil.
Burası anonim olarak format adı verilen sınırları fazla aşmadan dilediğimizce eğlenebileceğimiz bir sosyal platform.
bu bir tercih meselesi. isteyen anonim kalır, isteyen kalmaz. kimseye nasıl davranması gerektiğini söyleyemeyiz. ben bunun gizem için yapıldığını düşünmüyorum. insanlar bir nickle varolunan, karşıdakinin ne olduğunu asla bilmediğiniz bir ortamda, araya mesafe koyarak, sözlüğün sadece yazılan, okunan bir yer olarak kalması için gizleniyorlar. başka amaç yok.
Cevap yazacaktım ama yazar kendi kendini imha etmiş art arda yazdığı entryleriyle

1- "boydan resim koyup yüzünü kalple, kelebekle kapatmalar. memesini poposunu gözümüze sokup yüzünü göstermeyenler falan." Dedikten sonra:

2-"herkes her şeyini paylaşmak zorunda değil" demiş.

Bu da benden gelsin:

3- zorunda mıyam?
(bkz: zaman kötü kolla götü)