bugün

ilk sevgilinizin adı ne.
Merak etmiyorum kim kız onu tespit edip yürümek için soruyorum.
benimki cerendi.
Şevval.
Anaokulundayken dilara isimli bir kızla sevgili olmuştuk.
Benimki ceren.

Bunu hatırlayanları görmek... Duygusal bir topum şu an. Evet.
Deniz.

Ortalığı çoğgarışdırdım.
Damla.

Şimdilerde evlenmiş galiba.
Esra idi ilk aşkım.oyle güzel di ki 18 yaşında evlendi.
leyla.

sadece 1 gün sevgili olduk leyla ile. orta 3. sınıftaydık. okuduğum ortaokulda bedeb dersleri için soyunma odası yoktu, sınıfta eşofmanları giyiyorduk. bir nedenden geç kaldım, hoca derse başlayacak bahçede. koştum sınıfa eşofmanlarımı giymek için. kimse yok. çıkardım ne var yok, donla sıranın üstünde dikiliyorum, eşofmanları çantadan çıkarıyorum. tak diye kapı açıldı. leyla! "ay pardon" dedi, gülümsedi. bakmamaya çalışarak sırasına gitti, bir şeyler aldı. ben de s.k gibi sırada kalakaldım. birden aşık oldum lan kıza. kaç yıllık sınıf arkadaşım, daha önce hiç bir duygum yoktu ona karşı. ama beni donla görüp gülümsemesinden midir nedir, aşık oldum kıza. hazır beden dersi, bir grup futbol oynuyor, kızlar voleybol filan. leyla da öyle topcu mopcu bir tip değildi, tüm beden dersini kenarda oturarak geçiren kızlardan. gittim direkt, leyla gelsene dedim. diğer kızlar hemen "ooov anlayalım" tezahüratı çektiler klasik, leyla aynı gülümseme ile kalktı oturduğu yerden yanıma geldi. dedim leyla ya epeydir senden hoşlanıyorum (yalanımı s.keyim) çıksak ya. saçmalama, sınıf arkadaşıyız biz dedi, gitti hemen diğer kızlar tabi ne konuştu ne konuştu gülüyorlar filan. herkese yayıldı tabi, herkes taşak geçiyor... bizim sınıfta bir de özge diye bir kız vardı, bu kız sınıfın hanım ağası gibi bir şey, bütün kızları o yönetiyor bütün kızlar bu kızdan tırsıyor filan. gittim ona, özge dedim, leyla'yı bana ayarla, dile benden ne dilersen. tamam dedi, gitti konuştu monuştu. çıkmaya başladık leyla ile. çıkmaya başladık dediğim zaten aynı sınıftayız aq, tenefüste bir soteye gidip konuşuyoruz, mal mal şu hoca böyle şu ders şöyle filan. okuldan beraber çıkıyoruz, evlerimiz ayrı istikametlerde, sokaklarının başına kadar beraber sohbet ede ede gidiyoruz filan.

ertesi gün oldu, bu geldi ya ben başkasını seviyorum. bu iş yürümeyecek boşuna zorlamanın alemi yok. başka birisini bul. mümkünse kendi sınıfımızdan olmasın dedi. ayrıldık.

resmi olarak ilk sevgilim leyla oldu.

yıllar sonra face'den buldum kendisini. abi o güzeller güzeli kız gitmiş, yerine nüfus memuru tipli teyze gibi bir leyla gelmiş. olmüş 100 kilo, surat buruşmuş. evlenmiş bir çocuğu olmuş. aq benim tip düzeldikçe onun tip iyice leş olmuş. numaramı filan istedi, verdim aradı, konuştuk. yani "gel bana kaç" desem gelecek aq. geçti bor'un pazarı sür eşeğini niğde'ye be leyla dedim içimden. soğuk ilgisiz konuşunca benden bir iş çıkmayacağını anladı, kapattı telefonu bir daha da aramadı.