bugün

Stefan Zweig- mürebbiye.
3 senedir kenarda duran Kürk Mantolu Madonna’yı sonunda okudum efenim.
Kayip kitapliktaki iskelet. Cocuk kitabi. Yillar once.
iki kitap birden okuyorum.
* genç werther'in acilari/goethe
* fasa fiso /teoman
Ahmet Ümit -Kırlangıç çığlığı.
Ruhi mücerret.
Dan brown- Origin
Şuan da george orwell'dan hayvan çiftliği.
Oğuz Atay-Tehlikeli Oyunlar.
görsel

iki felsefe profesörünün mizahi bir dille felsefeyi sevdirme çabalarının en sevimli örneğidir. serinin devamı ve tamamlayıcısı niteliğinde olan "nietzsche öldü ve bir hipopotam olarak yeniden doğdu" ve "aristoteles ile bir karıncayiyen washington'a gider" adlı diğer iki kitap da sadece birbirinden güzel fıkraları için bile okunmaya değerdir.
görsel
Kürk mantolu Madonna, kozmos, hayvan çiftliği.
kafes isminde bir kitap idi. bu tür kitaplar fazla sürükleyici olmazdı. ama bu kitabı okurken o gerilimi ve sürükleyici yanı hissettim. sonu çok iyi olmasa da sürükleyiciliği çok iyidi. bazı sahneler hala aklıma gelir kitaptaki, ürpertir.
Michael Ende - Momo.
Az-hakan günday.
Bulbulu oldrmek.
Yuval Harari-Home deus

Ölümsüzlük ve tanrısallık peşinde koşan insanoğlunun home deusa nasıl evrildiğini anlatır.
Hans Georg Gadamer- hakikat ve yöntem, 1. Kitap
tdk imla klavuzu.
John steinbeck - fareler ve insanlar.
richard brautigan'ın kürtaj'ıdır. değişik bir adam, özellikle talihsiz kadın kitabını kesinlikle okuyun, bu beyin çok hoş.
sırça köşk.
Moby dick.
Kızılcık burnu.
Colson Whitehead - Yeraltı Demiryolu.
niçe ağladığında.

sevgili a. sayesinde okudum bu kitabı. kendisine sırf bunun icin müteşekkir kalacağımı bilmesini isterim... bu kitabı okumayı çok istiyordum hatta bununla ilgili entry dahi girmiştim. pek iyi olmadığım bir anda kitabını bana verdi ve mahcuptuk ile birlikte müthiş bir mutluluk duydum... kitabı okumak hem sevgili a.’yı düşündürdüğü için değerliydi hem de harika bir eser okumanın mutluluğunu yaşadım.

sevgili a., tekrar çok teşekkür ediyorum...