bugün

ne olmuş yani büyük adam olamadıysak, hayallerimizi satmadık ya...
"Michael: Seni üzdüm mü?
Hanna: Bak çocuk! Sen beni üzemezsin. Senin beni üzmeye gücün yetmez! Beni üzecek kadar önemin yok!"

The Reader
- yoksuul iki caaay

+ cay yok bok icin.
Bebek mi?! Tıknaz tombul yanaklı kahrolası bi bok makinesi mi?
Bu kelimelerle tanımlandığını duymamıştım ama evet.
Siktir git lan! Betamax video bu, kasedi bulunmuyo bunun. Bide dünyadan geldi diyorsun.
Arog cem yılmaz
film: naked

sahne: johnny'nin sıkılmak tiradı

--spoiler--

louise: peki ne oldu? manchester'da sıkıldın mı?

johnny: sıkıldım mı? hayır, hiç de sıkılmadım. ben, hiç sıkılmam. herkesin derdi bu. herkes sıkılıyor. doğa size açıklandı ve sıkıldınız. yaşayan beden size açıklandı ve sıkıldınız. evren size açıklandı ve bundan da sıkıldınız. şimdi sadece ucuz heyecanlar istiyorsunuz. bunlardan bol bol istiyorsunuz ve yeni oldukları sürece ne kadar adi, saçma oldukları fark etmiyor. hakkımda ne söylersen söyle ama ben hiç de sıkılmıyorum.

louise: iyi, tamam..

--spoiler--
görsel
people should not be afraid of their governments. governments should be afraid of their people.

insanlar devletten korkmamalı. devletler insanlarından korkmalı.

v for vendetta
Nedensiz duygulandıran film replikleridir.

--spoiler--
-Müzeyyen.

+Efendim?
-hiç, adını söylemek hoşuma gidiyor.
--spoiler--
*
Müzeyyen de ne hoş bir isim, insana huzur veriyor.
rorschach'in günlüğü 12 ekim 1985...

bu sabah arasokakta bir köpek leşi bulundu, patlamış midesinde tekerlek izi vardı. bu şehir benden korkuyor onun gerçek yüzünü gördüm. caddeleri geniş oluklara benziyor ve oluklar kanla dolu. lağamlar sonunda kabuk bağladığında bütün haşerat boğulacak. seks ve cinayetin birikmiş pisliği bendenin etrafında köpürürken bütün fahişeler ve politikacılar yukarı bakıp kurtarın bizi diye haykıracaklar ve bende onlara fısıldayacağım.

HAYıR....

Watchmen.
Uzaylı da olsa insan insandır.
‎Bir daha kimsenin sana bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme, benim bile. Bir hayalin varsa peşini bırakmamalısın. insanlar, kendilerinin yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylerler. Bir şeyi istiyorsan peşini bırakma; git ve al, o kadar.
- kaputu açmışlar bir de aküyü çalmışlar , kaputu açmamış olsalar hani.
+baba akü yok
-şarzımı bitmiş la
+baba akü komple yok çalmışlar
-ıykhjgk

vizontele.
Gün gelir ihanet eden,sadakat ister...