bugün

neden bu kadar dert edildiği anlaşılamamış sorunsaldır.
bizim sözlükte ki bir yazar kışlada ki ere benzer, dolayısı ile bir kışlada ne kadar bayan bulabilme ihtimalin varsa bizim sözlükte de o kadardır kanımca. * *
bir sorun değildir, insanlar cinsiyetleriyle değil fikirleriyle yer alır sözlüklerde.
özel mesajda cok sıkıntı yaratan durumdur.
eğer ne erkek ne kadında o zaman 3. türdür. ne diyeceğiniz konusunda yazarın kendisinden direktif istemek doğru olabilir.

yasmin abi
ali abla gibi.
+cinsiyetin ne ?
-erkek
+ya anlayamıyorum hep erkek denk geliyo.
(bkz: seksi fotograflarım icin tıklayın) *
ozel mesaj yoluyla bir konu hakkinda konusurken ya da direkt muhabbet ederken yanlis anlasilmalara da sebebiyet verebilen onemli bir sorunsaldir. sozlukteki genel olarak kullanilan hitap bicimlerini erkek zannettiginiz bir bayana karsi kullandiginizda ters tepki alabiliyorsunuz. sanirim hicbir bayan "yok abura koyim o kadar da degil haci" gibisinden mesajlar almaktan hoslanmaz. imajinizi zedeler.

sahsen amele zannedilsem de ben her mesaj atana "bayan misin ona gore konusayim?" diye soruyorum. kotu bir niyetim yok halbuki.
yazarların cinsiyetini yazılarıyla anlayamama sorunsalıdır.
evet vardır oyle sorunlar maalesef bazen yazarların kız mı? erkek mi? yoksa other mi? * olduklarını anlayamıyabiliriz.
özellikle bir cok konuda yazan insanaları anlayamayız. yani kimi zaman kızlarla alakalı yazar, kimi zaman erkeklerle alakalı. gelgit icinde yaşar dururuz tabi..

ama bu sadece yazıda olmaz. bazen görsek bile cinsiyetini anlayamamıs olabiliriz.

mesela örnek verelin; *
`
+damdaki deli`; canım kamera var mı açalım?
-kız oldugunu soyleyen kişi; görüntülü arama isteği göderildi iptal aç
+sen hani kızdın?
-kızım ya canım!!
+ee o top sakal ile bıyık ne? *
-??????!! eki eki ağda günü gelmiş eki eki??!é!
sık sık karşılaşılan sorundur.
özellikle msn zirvelerinde ortalık karışır.
kim kız kim erkek tahminlerde bulunulur.
öyle bir hal alırki durum bazen, sadece kızların cevaplayabileceği sorular düşünülür.

yaşanmış örnekler.
u: ben
l:limanla kavgalı kavgalı kaptan

u:lan erkeksen sen yeme bizi.
l:valla kızım ya.
u:tamam lan bil o zaman 57 renk çorap hangi ton?
l:bilmem ki çorap giymem ben.
u:oha lan o bilinmez mi allahıma erkeksin.
hamam zirvesi yapcaz o zaman bunun başka yolu yok.

ve böyle sorular sonucunda bir çok yazarın aslında düşünülen cinste olmadığı anlaşılır..

kendilerine acı haber verilir..
-damdaki deli?
+söle unavailable
-olm sen kızsın lan.
bu acı haberi vermek bana düştü ama yıllardır yanlış bilmişin kendini. sen bi kızsın bütün cevaplar onu gösteriyo..
+tamam la napalım kader. ben bi kuaföre gidim o zaman.
malum erkekken sorun diildi ama kızken böle dolaşmak olmaz. bana ağda yapın lan kuaför masrafına sokmayın beni..
bide koca bulmak lazım şimdi... ne zor işmiş lan unavailable..
-öyle tabi olm ne sandın daha bunlar bişimi minibüste görcem ben seni.
+çok acıycak mı..