bugün

işimi görüyor işte, daha ne olsun.
2 saat ayakta 8 saat yatakta.
pes oynarken orospu amı gibi sımsıcak, nette idare eder.
konuşuyor, yürüyor, yemek yapıyor...
masa üstünde yer kalmayınca cdrom sürücüyü kahve fincanını koyma yeri olarak kullanabiliyorum. *
görsel
p4 2.6 işlemci
768 mb ram
40 gb harddisk
15.1"
dvd rom/cd writer combo
disket sürücüsü
düğmesine basıyorsun kendiliğinden açılıyor lan, yeminlen bak.
i7 işlemci, nvidia gt540m 2 gb ekran kartı, 8 gb ram, 750 gb harddisk 15,6" laptoptur kendisi. ancak o değilde geceleri katalitik soba gibidir. ısıtır içimi.
günde 2 defa su içmesi gereken,
günde 1 defa işemesi gereken,
akşam üstleri hava almaya çıkması gereken öyle sıradan bir bilgisayar işte.
soğutucusu olmadan o artık bir hiç. ayrıca pilini de 5 dakika gibi kısa bir sürede sömürebilme özelliğine sahip. ama yine de iyi kötü bir sürü anımız oldu onunla, severim keratayı.*
Bir apple ne ise, benim bilgisayarimda o.
sony vaio-vpcf22m1e/b
i7 2630qm 2.0-2.9 işlemci
6gb ram
nvidia gt 540m*
600gb 7200rpm hdd
fullhd 16.4'' ekran

ha memnun muyum derseniz hayır. açıkçası sırf mecburiyetten kazık yedim aynı fiyata bunu ikiye katlayan monster marka pc'ler yok değildi. space tuşu basmıyor wifi'side az çekiyor bu veledin. aman diyorum uzak durun sony'den.
hanım koş bana kalemimi getir anket var

gösteriş yapmaya çalışanların yazdığıdır.
Zorunlu tanim: yazarlarin ayricalikli ozelliklere sahip bilgisayarlaridir.
3 bilgisayar var evde hangisi yazayim?. *
2 yıldır antivirus programı olmadan kullanıyorum pek bi sorun yok bilmem bu bi özellik midir?
hp pavilion dm 1.
iki çekirdekli amd işlemcisi var ama işlemciyi hatırlamıyorum 1.6 ghz idi sanırım, 320 gb hdd, 3 gb ram.
amman uzak durun netbook gibi performanıs var. henüz alalı 3 ay oldu, hafif taşınması kolay diye
aldık ama bileydim bu kadar köü olduğunu netbook alırdım, dünyada para verdik.

evin ikinci bilgisayarı ise:
intel core 2duo t6400 işlemcili 4 gb ram ve 320 gb hdd'li dell notebook.
4 sene evvel almış olmama rağmen kaya gibi.
klavyesi var, ekranı var sonraa fare.. faresi var.. internete giriyo bazen.. sonra internetten çıkıyo.. oyun oynanıyo falan.. noldu ki..
haier. 1.6 ghz
1gb ram, 256 mb ekran kartı.
160 gb hdd.
15.6 wxga hd (1366*768)

sik gibi laptop afedersin. işimi görüyor mu? tabiki.
yaşlı, çok yaşlı hem de. o kadar.
(bkz: dell inspiron n5110)
gerisinden anlamam ben.
düğmesine basınca açılıyor, fişini çekince kapanıyor.
az ısınınca kapanıyo, geçen ekranı gitti laptop bu anlattığım, sonra ne olduysa düşürdüm şarj kablosuna ayağım takıldı, o ara masa üstünün monitörüne bağlıydı laptop. bi baktım ikisi birden yere düştü, sonra laptopun ekranı tekrar çalışmaya başladı ama bu seferde masa üstünün ekranı bozuldu artık çalışmıyor. özellikleri bu işte; çok fazla dengesiz, ne zaman ne yapacağını bilemediğim haşarı birşey, biraz çocuksu..
Ekran katı 512.
76 Gb.
Çift çekirdek.
8 bitlik 6510 MOS mikroişlemci
VIC-II grafik çipi (8 sprite desteği (yazılım teknikleriyle arttırmak mümkün) ve 2 bitmap grafik modu var)
38 KB ram
1000 byte renk belleği
8 pinli DIN konnektörü
markası da commodore 64
(bkz: yoklukta gideri var)