bugün

-2000 tl civarıdır.

Olm fena içeri girmişim lan.
Sadece 50 tl.

Aşirete gelin gitmek istiyem gelin beni alın hahahajaja.
Amcam bir lira verdi bozdur bozdur harca dedi. Bende hiçbir şekilde zarar ziyan gelmemesi için çerçevelettirip vitrine koydum. Hayat.
Arkadaşlar ben sözelciyim de, malum sayılarla toplamayla aram iyi değil pek. Bu işi siz fakir sayısalcılara bırakıyorum, lütfen sayar mısınız toplam kaç liram var? 1.500'den sonrasını sayamadım da.. Yoruluyorum hemen.
görsel
Aşiret olmak çok zor cidden. Bayramın 3. Ve 4. Günü napcam yaa.
(bkz: ağırlık yapmasın diye nakit taşımamak) başlığını açınca da hemen linç yiyorum. Görün halimi...
bu senede deyişen bir şey yok. yarım kilodan fazla çukulata gitti sokağın çocuklarına. lan en son kar ettiğimde yaşım 15 falandı. 20 senedir hep zarar hep zarar..
Bu sene işler iyi tam tamına 450 tl. Evet.
eniştem her bayramda sırf komiklik olsun diye o 1 lirayı verir. oysa komikliğinin altında cimrilik yatar. kahvene tüküreyim de gör.
görsel
edit: insanın 10 tane amcası, 6 halası, 5 eniştesi olunca şimdilik az sayılabilecek bir miktar bu. şaka maka kürtlük muazzam ya.
Bayram harçlığı alacak kadar küçük olan veletleri gösteren başlık. Ne yazık ki ben millete harçlık vermek zorunda kalıyorum.
görsel

bakkala giderken yolda buldum. kardayım bu bayram wuuhhu. gerçi bakkala 8.5 lira gitti. demek ki 8 lira zarardayım gene.
O 1 lirayı utanmadan gülerek komik olduğunu sanarak veren şerefsiz enişte seni de unutmadım. Cimri herif.

görsel
-50 lira. Yeğenime 50 lira verdim.
yaş otuz olunca birde üzerine çalışınca sıfıra sıfır elde var sıfır.
600 Türk lirası 230 Euro ve 120 dolar. Evet.
bu sene olmayacaktır. ailemden uzaktayım.
Benim için zarardır. Alan elden veren ele geçiş yaptık.
sıfır
görsel
babam sağ olsun örümcek hisleri sayesinde sigara almaya gittiğimi anlayıp ''bana da al'' ile yaptığı harika olaydan sonra 11 lira içerdeyim.
6.200 maaş 1 temmuzda yatınca.
Ben toplamadım ama teyzemin kapısına gelen çocuğa üç tane çikolata verdim. Aval aval bakınca fazla çikolata yersen götünde kıl çıkar dedim. O da şakayla zaman kaybedemem ekmeğime bakıyorum para vermiceksen çıkıyım dedi.

Çok bilinçli ve açıkgöz bi nesil yetişiyo tedirgin olup kapıyı kapatmadım değil yani.
1 kutu fıstıklı lokum
2 kutu çikolatadan başka bir şey yok.
kutuyu açmayıp seyyar tezgahta okutsammı en azından sigara param çıkar.
alınan harçlık:0 tl.
dağıtılan harçlık:300 tl.
100tl içerdeyim.
Babadan 200, babanneden 50 bu kadar da yeter yaş oldu 19 daha ne olucak.
Bayram bitti hala sıfır. Evet.
işte şu kadardır. (#29534622)
Not:daha elini öpmediğim birçok akrabam var. Onlarlan birlikte bi bu kadar daha olur herhalde.