bugün

evde oturup gelen misafire hizmet etmek. bi bana mı bayram gelmiyo be kardeşim.
evde being human izlemek.
hastanede babamın yanında gelen ziyaretçileri karşılamak.
Zaman zaman sıkılacakları doneme gırılmek uzere olunan sey.
çalışıp ekstra para kazanma girişimi. aslında para için değil de bizi nöbetçi yazdılar kendimi para kazanacam diye avutuyorum... yoksa ailemden uzak tek bir gün bile zehir gibi geliyorken sen tut bayramda onlardan uzak ol.
istanbul la akraba ziyareti.
bigaya balığa gidip klasik bir bayram geçirmek. ona buna kavuk sallamaktan çok daha iyi. en azından kafanı dinlersin, havası da güzel. daha ne?
Kalp krizi gecirene kadar tatli yemek.
Çoğu ergenin facebook üzerinden bayram mesajı göndereceği durumdur.
(bkz: nerede o eski bayramlar)
Ilk gun calışıyorum, bu yuzden yine hayata küstüm ve planlarımı askıya aldım.
kısmetse yollarda olacağım. istanbuldan antalyaya gezine gezine gitmeyi düşünüyoruz ailecek, ölmez isek.
planım: odamdan hiç çıkmamak, sürekli yatmak dinlenmek, keyif çatmak.

gerçekte olan: zorla akraba ziyaretine götürülüp el höpürdetmek. eve gelen misafirlere yapılan hizmet için anneye yardım etmek, gereksiz insanların saçma sapan sorularını cevaplamak.
Bayramlarda el öpmeyip akraba ziyaretini yapmayan ve bunun yerine Antalya'da (vb tatil yorelerinde) eğlenen insanların planları geliyor insanın aklına. En azından benim aklıma bu geldi. Çok sacmadır ama. Akrabalar varken ne yapmaya gidersin tatile, sanki bayram demek o tarz yerleretatile gitmek demek. Dini bayram lan bu! Bir de reklam yaparlar televizyonlarda bunlarla ilgili 'Aahh tuh tuhh bayram geldi hemen kredi almam lazım!' siktirin gidin ordan, kredi vermek icin bayan calışanlarınızı evlere gönderirsiniz siz be. Durduk yere sinir oldum yine.
Neyse eksileyen eksileyene artık herhalde.
5 gün alanyada turistlerle bayramlaşma etkinliği.
yaz okulu münasebetiyle yurtta geçireceğim, ziyaret edilen akrabaların "bi bitmediniz amk" dedirten sorularına maruz kalmayacağım bir bayram.
anne, anneanne, abla, enişte, 8 yaşındaki yeğen, sigara, çay..
güncel Önemli Başlıklar