bugün

Şu dönemdeki televizyonlar gibi olurdum. Tv yani aslında. Bazen açık ama izlenmeyen, bazen evde ses olsun diye açılan ve eski değerini yitirmiş..
Ağartmayan dandik çamaşır suyu yada kaç kere kullanıldığı bilinmeyen yanmış yağ ya da kuzey kutbunda buzdolabı yada bitmeden kaybolan ilkokul silgisi
Öte yandan okunmadan kabı yırtılmış üçüncü sınıf cinayet romanı da olabilirim seçenek çok.
Televizyon.. ilgi odağı olmak güzeldir. Herkes bana baksın.
Paspas olurdum net.
perde olurdum.

insanlar perdeyi duruma göre kapatıp açar, beni de menfaatlerine göre kapatıp açtılar.
su bardağı.
duvarda asılı,içinde aileden birinin çocukluk fotoğrafı bulunan bir çerçeve olurdum. her bakan zaman nasıl da hızlı geçiyor be derdi içinden.
pofuduk bir terlik olabilir, giyen kişiye yarar sağlayan ısıtan ama buna rağmen hep ezilen ve üstüne basılan.
Masa olabilirdim. Masa da masaymış ha.
Sanırım yastık olurdum.
Yeri geldiğinde ona sarılıp düşüncelere dalıyorsun. Yeri geldiğinde yine ona sarılıp ağlıyorsun. Yastık duygusaldır, yastık sırdaştır. Sanki bana çok benziyor.
Kapi kolu olurdum. Bazen tisortunuze takilip " gitme " diyen.
Duvar saati olurdum. Herkes arada bakardi ama kimse dokunmazdi. Arada pilim bitince saati gostermiyorum diye pil takarlardi.
Sarı tuvalet terliği olurdum heralde..
çok para harcanılmış fakat hiç yer bulunamayanıp giyilinemeyen markalı tişört.
sen olsan olsan tuvalet fırçası olursun.
Alet Çantası her evde olması gereken ama hiç göz önünde olmayan lazım olduğunda oldukça fayda sağlayan.
Gramofon olurdum.

Dışardan görmezler de içinde ne anılar barındırır.
Saksı olurdum kimse umursamazdı. Birde kaktüs ekerlerdi oh mis.
Ben dantel olurdum...

Her bokun üzerine konulan ama anlamsız...
Vitrinde duran aile fotoğrafına sahip çerçeve olurdum.
Paris den alınan değerli bir vazo.
saksı olmazdım. saksı değilim ben.
şekerlik olurdum herhal.
Lazimlik olurdum.
Modem olurdum. Tam biri birşeyler yaparken kendimi kapatır ibnelik yapardım.