bugün

az önce beni uykumdan uyandıran rüyadır. sevgilimi başka bir kadınla gördüm. tam bi kabustu.
intihar eden arkadaşımı gördüm dün rüyamda. bi baktım arkadaşlarla otururken yanımıza geldi. herkes şokta tabi. ölmedim olm lan ben şaka yaptım diye geldi oturdu. baya baya gerçekçiydi ama. sonra sarıldık güldük eğlendik bi güzel yüzüne sövdük. biraz zaman geçti, lan olm iyi güzel de annen yedi bitirdi kendini onu napıcan nasıl söylicen dedim. derken alıştıra alıştıra söylemiştik annesine. o anı, sarılışını unutamıyorum, ilk defa sanki kendi çektiğim filmi izliyorum gibi yaşadım rüyayı.

sonra yavaş yavaş uyanmaya başladım. hani uykuyla uyanıklık arasında geçen zaman vardır ya. gördüğünüzün rüya olduğunu anlarsınız, etkisinden çıkarsınız yavaş yavaş. o anda rüya olduğunu anlamak çok koydu. kalkar kalkmaz yaktım bi sigara.
cinli musallatlı olduğum zamanlar korkutulduğum rüyalardır.
zamanın bittiğini görmüştüm. christopher nolan filmi gibi rüyaydı. kimseye nasıl bir duygu olduğunu anlatamadım.
Rüyamda, bir gece eve doğru yürüyordum. Yol her zamanki yol, evler ve dükkanlar her zamanki gibi açıktı. fakat insanlar ve geçip giden arabalar bir garipti. Sanırım insan olmayanların bizimle yaşadığı boyuta geçmiştim.

Herkes beyaz uzun bi şey giyiyordu. Ve herkesin gözleri morarmış, yüzleri çirkinleşmişti. Konuşma sesleri ve kahkahalar yankılanıyordu. O kadar iğrenç şeyler söylüyorlardı ki aklım almıyordu.

'kendi kızımı şöyle s*ktim'
'şu adamı şöyle öldürdüm'
'ben de şunu şunu öldürdüm' gibi ve daha kötülerini birbirlerine söyleyerek gülüyorlardı.

O kadar korkmuştum ki... yeryüzündeki tüm pislikleri ve kötülükleri duymak beni şok etmişti.

Koşarak oradan uzaklaşmak, evime gitmek istiyordum. Tam eve giden yola saparken aniden bir evin balkonundan o iğrenç adamlardan biri atladı önüme.

25 yaşlarında, sakallı, morarmış gözleriyle bana pis pis bakarak sırıtan iğrenç bir adamdı. Üzerime yürümeye başladı. Ben geri gittikçe üstüme geliyordu ve " sen buraya nasıl geldin. Bir daha burdan çıkamayacaksın" diyerek kahkaha atıyordu. Beni öldürmek ister gibiydi.

Tam o an dua okumaya başladım normalde dine çok bağlı olmamama rağmen. Fakat adamın değişik bir gücü vardı duayı okuyamıyordum yanlış okutuyordu bana. Geri gittikçe üzerime yürüyordu ve gözüm kararmaya başlamıştı. Düşmek üzereydim tüm gücümü kaybediyordum.

Tüm gücümle duayı doğru okumaya çalıştım. ve o da buna sinirlenmişti. Duanın son cümlesinde uyandım ve uyandığımda gerçekten de sesli bir şekilde o duanın son kısmını okuyor olarak buldum kendimi.
Besmelesiz yatağa yatmamak gerektiğini gösteren bir takım kâbuslardır.
çocuklarla halısahaya gidiyorduk sohbet ederek. bizim orda halısahaya giderken bir yokuş ve yokuşun sonunda mezarlık var oradan geçeriz. işte tam yokuşun başına geldiğimizde birden mezarlıktan ışıklar alevler bağrışmalar gelmeye başladı. o an anladım kıyamet kopuyordu normalde ben de dinsiz eşkıya bir şeyim inancım falan zayıf işte tam o an onları görünce kafamı arkadaşıma çeviriyorum ve korkunç bir şeye dönüşmüş olarak görüyorum bir kaos oluyor ve gökyüzünden allah çıkmaya başlıyor ve resmen bana ben varım diyor yani rüyamda o mesajı veriyordu sonra uyandım işte. ilk gün etkisinde kaldım şimdi yine eskisi gibiyim. bunun bir de yolda yürürken kurşunlu büyülü değişik bir şeyini de gördüm yine çocukluk arkadaşımla mahallede dolaşırken yerde kurşun gibi bir şey buluyorum değerli olduğunu anlıyorum cebe atıyorum evde bakarım iyice diye, işte iki adım daha atıyorum bakıyorum bir tane daha eğilip alıyorum onu da sonra ileriye doğru bir bakıyorum hep ondan var. arkadaşıma dönüyorum bu nedir diyorum yine o an kaos oluyor salavat sesleri falan kulaklarımda yine arkadaşım bir şeye karanlık bir silüte dönüşüyor ve bu sefer üstüme atlıyor, sonra onun peygamber olduğunu anlıyorum. bir şekilde bana mesaj veriyor gibi falan işte. iki kere böyle dini etkili rüyalar gördüm. resmen allah beni çağırıyor. neyse çok boş yaptık. gönder, enter.
Uzun zaman kırgınlıklarla kızgınlıklarla beklediğim eski sevgilimi görmüştüm, böyle bir sokaktan diğerine deli danalar gibi koşturup duruyordu. Ben de onu uzun zaman sonra bir sokak ortasında görünce haliyle panik olup uzaklaşmaya başladım heyecanla. Sonra başka bir ortamda gördüm onu, arkadaşlarıyla oturmuş sohbet ediyordu. Durdum izledim uzun zamandır görmediğimden. Bir anda kafasını kaldırdı cin gibi * izlediğimi görüp hemen yanıma koşmaya başladı nasıl telaş oldum ama ben de uzaklaşmaya başladım. Sonra geldi yanıma ben de seninle konuşmak istiyordum, bazı şeyleri fark ettim üzgünüm gibisinden laflar etti. Dedim noluyor niye böyle konuşuyor falan ama bir yandan da sevindim özür dileyecek herhalde diye. Uyandığımda aşırı üzüldüm gerçekte yaptıklarının farkında dahi değildi çünkü. Aradan birkaç zaman geçti it gibi giden at gibi geri döndü * aynı rüyamda olduğu gibi, özür ve pişmanlıklarla. Bu beni etkileyen bir rüya olarak kaldı.
Kabuslarımı unutamıyorum.
hep garip rüyalar görürüm ama bir tanesi var ki aklımdan hiç çıkmıyor anlamını çok merak ediyorum aranızda rüya yorumlayan birileri varsa mesaj atabilir mi.
klasik olacak belki ama; sevdiğim insanla sarılmıştık, başka bir rüyada ise öpmüştü beni, rüya gibi değildi, gerçekti belki, anlayamadım, hala hissedebiliyorum.
Ölmüş olmak gerçek sanmak bundan daha beteri yok.