bugün

ben bu modeli anlamamaktayım anlamıcamda. yaz kadar bunaltıcı bir mevsim varmı ya bahar sevilir ona laf yok hava keyifli filan. ama kış gibisini tanımam. üşürsün üstüne bişey al çık.yazın napcan güneşten kaçış mı var sanki. bezdim artık kış gelsin.çalışmak eziyet iş eziyet sokağa çıkmak eziyet. ey kış gel artık.
adana da hiç yazın yaşamamıştır.
sıcağı, tatil yapmayı, denizi seven insandır. daha normal bişey var mı anlayamadım?
ayrıca sıcak beni hiç rahatsız etmez, yaz günü battaniye ile uyuyabilirim.
güneşin tam altında yürümekten kimsenin zevk alacağını sanmıyorum ama deniz, kum ve güneşe kim hayır diyebilir ki?

kızgın kumlardan serin sulara atlamak, sonra çıkıp 1-2 bira içmek... ayrıca kalın montlarla, botlarla dolaşmaktansa, incecik penyeler, babetler, şortlarla gezinmek...
(bkz: yazın kışı kışın yazı özleyen insan modeli)
Azalarak bitiyorlar.
kafası güzeldir.insan 40 dereceyi aşan sıcak havayı sever mi.her yerin terden yapış yapış olur.kış gibisi yok.temiz hava mis gibi ve lahmacun müthiş .
çok zengindir aksi düşünülemez.
inşallah 50 derece olur. kışın da kışı sevenin de.
Ben sevemedim gitti. Sebebi alttaki görselde mevcut.

görsel
sessizlik ve tenhalıktan ziyade gürültü ve kalabalığa yakın insandır. gündüz saatlerini de sever.
Hiç utanmadan yaz mevsimini seven insandır.
Nesli tükenmemiş miydi bunların ?
Sevgilisi ile bir kış gecesi ve boş sokaklarda, eksi on derecede ve gökyüzünü sadece kar taneleri aydınlatırken gezmenin tadını hiç bir zaman alamayacaktır.
Benimdir efendim. Evet sıcaktan bende bazen illallah ediyorum ama en azından soğukta buz gibi donmuyorum. Bakın ben sıcakta uyurum ama asla soğuk ta uyuyamam. Bu bile etken.

Yani yazı sevmemin sebebi kıştan nefret etmem ve denizde yüzmeyi çok sevmem olabilir bilemiyorum.
Ben değilim o. Yaz mevsiminin çok çok az öğesini seviyorum, onlar da hep serinlemeye dayalı.
Ben olamam tabikide, yaz mevsimini sevemiyorum, bünyem sıcakta mayışıyor soğukta ise tam kapasite çalışıyor. Soğukta kalmayı, koşmayı, severim hatta kışın yaptığım ihale gezilerinde araç içinde kapri ile seyahat ederim.

Hatta kışı sevmemin bir diğer nedeni ise karın heryeri kapatması insanların olmaması sessizliğin hakim olması ve ocakta kaynayan acı tarhana. :D
şahsımca yazları hep tatildedir.
Para sorunu yoktur. Yazligi vardir. Okul kapanir kapanmaz yazliga gider. Okul acilmadan bir gun once geri doner.
Ciddi cidd oturup incelenmesi gereken insan. Bir insan sıcağı yapış yapış olmayı kalabalığı, boğulmayı niye sever?
Yazları serin, kışları ise soğuk geçen bir yerin insanıdır.
Onun ben amina koyayim.