bugün

her çocuk için bir fantezi ürünü. bilinmeyen her zaman korkutmuştur insanı. çocuk nereden bilecek yatağın altını? orada canavarların, öcülerin yaşadığın zanneder, korkar. odadan bir çıtırtı gelir, yorganın altına sığınır. kabuslar görür. annesi o çocuğu istediği kadar teselli etsin, çocuk hayalinde öyle büyütmüştür ki o canavarı, büyüyene kadar değişmez bu gerçek. hatta bazen büyüyünce de geçmez (ama söylüyorum işte, yok yatağın altında canavar filan, ben baktım).
çok fena sinir bozan durumlardan biridir. insan kaç yaşına gelir hala arada bir tırsar böyle şeylerden. yatak, camı görüyorsa ve yanında da bir ağaç varsa o ağaç karanlıkta bir canavar gibi görülür insana. yorganı çekersin bu seferde ha biri yorganı açtı ha açacak diye korkmaya başlarsın. berbat bir durumdur kısacası.
- bak bu meyve suyunu içmezsen yatagın altından canavar çıkar gelir seni yer ona göre!!
- yaaa banane banane...
- canavar gel cabuk ye sunu!
- bende ona pipimi gösterirsem görür o!!
(bkz: öcü)
(bkz: boooo)
döşeğin altında ezilen canavardır. kendini kurtaracak güçten bile yoksundur. yazıktır
yalnızca filmlerde veya hikayelerde rastlayabileceğimiz canavarlardır.
boogeyman
yatağın altına bir insanın girebileceği kadar yer olmasada oradan kocaman bir canavarın çıkabilme olasılığına tamamen inanmak.korkmak hemde çok korkmak.*
(bkz: they)
psikologların hastalarını çocukluğuna döndürdüklerinde sıkça rastlaştıkları şahıs.***
bu canavarların en tehlikelisi dunganga denilen türüdür.Ah belinda filminde çokca adı geçer.
yer yatağında yatan çocuk için geçerli olmayan önerme ..
(bkz: put your lights on)
(bkz: kedidir o kedi)
çocukken beni en çok korkutan canavardır. gül(!) cemali için:
http://img259.imageshack....59/8234/masaustu45dh2.jpg
20 yasina gelmis kisinin hala acaba gelir de girer mi korkusuyla yatagin altini tepeleme doldurmasina sebebiyet veren pis sey. *
bazen cani skilip dolabin icine de girer bu canavar.
sadece çocukların değil büyüklerinde özellikle korku filmi izledikten sonra acaba gelirmi diye düşündüğü tamamen bilmediğin şeyden korkma psikolojisine dayalı hayal ürünüdür. benzeri bir şey de karanlık korkusudur.
yatağının altı boş olmayan, çekmeceli olan çocukların bile yatağının altında varolabilesi olgu. **
Annemin bak yemegini yemessen yataginin altindaki canavar uyurken seni yer diye korkutup butun gece uyumami engelleyen canawar
yatağın altından çıkıp da beni uyandırması durumunda terlikle döveceğim canavardır.. tmm hadi yatağın altına girdin, bari rahatsız etme..
bi yakalarsam ümüğünü sıkacağım canavardır. piskopat oldum lan senin yüzünden, çocukkene yatağımdan kalkamayıp işedim lan çarşaflara boy boy şerrefsiz iboş.
"..cause there's a monster living under my bed
whispering in my ear.."
(bkz: santana)
(bkz: put your lights on)
bir koca için, karısının yatağın altına zorla sakladığı sevgilisi olabilir.
hadi bakalım hangisi daha korkunç?
yazılanlara bakınca anladığım kadarıyla bunun bir çocukluk korkusu olduğu sanılmaktadır.. ve burdan medyaya şu şekilde seslenmek istiyorum;

-ne çocukluğu, ne küçüklüğü efendim! sakallarım çıktı benim, okul olmasa askere alacaklar ve ben hala it gibi yatağın altındaki canavardan tırsmaktayım, neden? çünkü bu mendebur şeyler gerçekten de yataklarımızın altında ikametgah etmekteler, uyanın artık, ayaklarınızı yatağın yanından uzakta tutun, yatakları çozuklarınızın ulaşamayacağı yerlere kaldırın, bir kapı bir penecere açın. öf. çok fenaymış.