bugün

dusunmekten en az 2 saat uyuyamayan insanlarin gerceklestirdigi, cinnet gecirilesi eylemdir. (bkz: onu dusun bunu dusun yaslandik yemin ederim)
sorunun nerede olduguna bağlıdır ızdırabı.

sorun kafanızın içindeyse sıkıntılıdır. sorun bir hastalık veya ağrıysa da sıkıntılıdır. fakat hiç değilse biteceğini bilirsiniz bu hastalık veya ağrının.

peki kafanızın içindekiler yarın geceye kadar geçecek mi?
Genelde beyinde aktif olan düşüncelerin uykuya dalma dediğimiz süreci geciktirmesidir. Akabinde mide bulantıları yaşanabilir. Bu gibi durumlarda kişi uyumak için kendini zorlamamalı. Müzik dinlenip, film izlenebilir. Uyku sizi bulacaktır zaten.
obsesiflerde görülen davranış tipi.
hele ki uykun da varken çok sinir bozucudur. olmadık düşünceler aklına düşer. iç ses susmak bilmez. 'lan hiçbir şey düşünmicem uyucam ' desen de o düşünceler durmaz , biri biter biri başlar , saatler geçtikçe 'sabah nası uyancam yine bok oldu gün' düşüncesinin kana karışmasıyla o uyku iyice kaçar. uyanman gereken saate 2 saat kala birden bastırır şerefsiz. 'şimdi uyusam uyanır mıyım ki? yok yok bugün uyumayayım yarın erken yatarım' dersin o da yalan olur yarın da aynı bok.
doğru uyuma pozisyonunu aramaktan kaynaklı durumdur , yastık yüksek gelir düzelmez , sağa dönersin olmaz , solda rahat edemezsin ben şahsen kapıya bakarak uyuyamam , arkamı da dönünce tedirgin olurum ömür böyle geçip gidiyor.
uyuyamayan kişinin yaptığı sinir bozucu eylem. çıldırtır. arkadaş 01:30 da uyumak üzere yatağa geçtim şu an saat 03:21 uyuyamıyorum aq.
Yatak böreğidir tıptaki adı.
zihnin bir köşesinde bazen farkında olmadığınız eskiye ait bir soru işareti rahatsız eder ,uyku tutmaz ,içimde bir sıkıntı var dedirtir.bazen o gece bu soru işareti gizlendiği yerden çıkar bazen günler sonra biraz zorladığınızda aklınıza takılır.
Boğaz yanmasına eşlik eden yarınki vadesi gelmiş ödemedir sebebi bazen.
kırk yılda bir içtiğim çay nedeniyle şuan yaşadığım hadise..
bu gece benim de katıldığım eylem. anlamdıramadığım bir huzursuzluk var üzerimde, kesin bi bok olcak. dur bakayım çıkar kokusu.
şu an yaşadığım durumdur zira saat 04.37 ben hala uyuyamadim.
Uzun süredir beni meşgul eden eylem sanırım yapmaktan yoruldum uyuya kalıcan birazdan.
yatakta piliç olmaya sebep olan durum, hadise.
Kafanız ağrısan patlıyorsa ve kalbiniz ağlıyorsa uyuyamassınız.
Sağa sola dönmek göz açıp kapamak hiç bişey yapmamak nafile.