bu başlığı açarken bile vücudum tir tir titriyor, gözlerim tilt tilt diye işaretler çıkartıyor.

rakibine başarılar dileyen, bunu söylerken de hiç utanmayan maldır.
bu nasıl bir mallıktır? ulan rakibine yarışmacı arkadaş deyip izleyicilerin gönlünde taht kurma amacına son ver. bak son defa diyorum. ilk ne zaman dediğimi ben de bilmiyorum ama ben de sözlük yazarlarının gönlünde taht kurma amacındayım bu aramızda kalsın tamam mı ulan? pekala bunu konuşulmamış sayalım.

>evet programımıza hoş geldiniz. yarışmacılarımızı tanıyalım. ilk yarışmacımız adnan. adnan bey kendinizi tanıtır mısınız?
<ben adnan bikarbonat. mıy mıy mıy gık gık gık. yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim. inşallah geçirirler bana. vallaha bir fark atsalar da şöyle kendime gelsem. ne bileyim Allah belamı versin de bu arkadaşlara başarılar versin. gidiyorum ben.

ekleme: ulan başlıkta 'kişi' değil, 'mal' yazıyordu. yoksa sözlük yönetimi de mi yarışmacı arkadaşlara başarılar dilemiş.
adam canlı yayında diğer yarışmacıların .mına koyayım mı deseydi? ne diyecek? önemli olan içinden ne dediğidir.
yalancıdır, samimiyetsizdir, maldır artı bir de puşttur.
kendisine güveniyor olma ihtimali de yüksek olan kişidir. 'len bunlar zaten tırt, her halükarda koyarım bunlara ben. bari söz hakkı bana gelince başarılar dileyim de adet yerini bulsun, sempatik gözükeyim.' düşüncesinde olabilitesi de azımsanmamalıdır.
çan eğrisi uygulanan üniversitelerde en ikiyüzlü derecede yaşayan canlılardır.
yarışmacıdır
arkadaştır
başarılıdır
maldır.

bu başlık böyle değildi.
(bkz: yarışmacı arkadaşlara başarılar dileyen mal)
kazanmaya ihtiyacı olmayan kişidir. diğerleri kazansın ister. bi nevi gönül adamıda denebilir.
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
- yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum.
+ çok naziksiniz nazif bey,
- yoo, çok ciddiyim.
+ anladım efenim..?
- baksanıza mal gibi bakıyor hepsi, başarı dilesem ne dilemesem ne aslında değil mi?... zaten ben yarışmayı kazanacağımı bilerek geldim, yani ben kazanmayacağım da bu öküzlere mi kalacak hediyeler... değil mi ama... hem bur..
+ yayını keselim! yayın kesilsin!! beyefendiyi atın! (üstüne beton dökün!)
efendim çok afedersiniz bu soysuz piçlerden her sınıfta bir adet bulunur, anlatıcam.

istisnasız herkes rastlamıştır onlara. okul, kurs veya benzeri bir şeye başlamışsınızdır. ilk gün tanışma faslı malum. herkes kalkar kendinden kısaca bahseder. sıra bu lavuğa gelir. o da aynı şekilde kısaca kendini özet geçer ve büyük soğukkanlılıkla o şaka sandığı şey dudaklarından dökülür "yarışmacı arkadaşlara başarılar ihi ihi".

aman allahım tekrar gözümün önüne geldi bak. daha fazla yazamıyacağım, özür diliyorum.