bugün

cüneyt arkının toplumsal mesajın köküne indiği yıllardan bir film. final sahnesi ile türk sinemasında ayrı bir yerde durur. kurtalar vadisi dizilere ayarlardan ayar verir.
http://www.dailymotion.co...nsiz-adamibret-olsun_news
"korkuyorum , asmayın beni" diye bağırırken yapılabilecek en büyük yiğitliği yapan kişi.
"şiddeti göstermek değil yönetmektir tehlikeli olan"
hergün televizyonlarda yerini alan onca gereksiz film arasında bir türlü sıra gelmeyen(!) film. müziklerinde cem babanın o gırtlak nağmeleri duyulur...
bu zamana kadar nasıl oldu da izlememişim, denk getirememişim hayret ettim.

biraz önce olay tv de yayınladılar, tamamen izledim..

arkadaş o ne mesajdır, o ne filmdir. Kimlere giydirmemiş, kimlere yerleştirmemiş.
çok şahane filmmiş, şimdi pcme indiriyorum, sakin kafayla bir daha izlerim..

--spoiler--
ayrıca kazıkcı şişkoyu öldürüp, ibret olsun halkımı sömürenlere diye bağıra bağıra gezdirmesi ve filmin sonunda çocuklar için korkuyorum diye bağırması unutulmazdı.
--spoiler--
final sahnesinin çok başarılı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim film.
gerçekten izlenmesi gereken güzel bir film.
işte o son sahnesi. http://en.vidivodo.com/395835/yarinsiz-adam-_-cuneyt-arkin
yarını olmayan adam. *
bir kişi tarafından ''geleceğini sikeyim'' küfrüne maruz kalan kişidir.**
bir orhan veli, cemal süreya veya nazım hikmet şiirinin başlığı gibi duran ve mistik bir hüzün barındıran etiket.
Düşünüyorum da 90ların ortalarına kadar bir nesil bu filmlerle büyüdü. Benim en çok sevdiğim oyuncu Cüneyt arkın olmuştur çocukluğumda ve şuan da. 2000lere gelindiğinde ise bu filmlerle büyüyen nesiller yok! Onlar ıssız adam'ın final sahnesiyle büyülendiler, bu filmi izleyen nesiller ise bu filmin ve benzerlerinin final sahnesiyle. O nesillerden birçok kişi Murat'ı örnek alırken, yeni nesiller ıssız adamı. o nesillere rağmen ülke bu haldeyken, bir de o nesillerin tükendiği zaman ıssız adam! ve türevleri nesilleriyle ülke ne hale gelecek kimbilir.
(bkz: cüneyt arkın)' ın oyunculuğuyla büyülediği, sonuyla neredeyse ağlatan film . mafya - işadamı - siyaset üçgenini iyi anlatır .
son sahnesi olmasa, iyi bir film sayılabilir ama o sahne sayesinde olağanüstü bir film olmuştur. dört kez izledim. her seferinde cüneyt arkın'ın oyunculuğuna tekrar hayran kaldım.