bugün

senin canına sıçarım! *
senin bacagına sıcarım! *
müdür-okulda küfüüür argoo almış gidiyor bu ne terbiyesizliik gençleer!

o sıra bir kız zıplar durur..

müdür-kızııım gelirsem ben zıplatırım seni!
haysiyetsizler.
"biz tuvaletleri temizliyoruz, siz içine sıçıyorsunuz"

"yavruumm evladıımm yağlı boya sürüp okula gelmeyin çocuum gel buraya gel"

"saçlara maç falan yapılmasın yassah kardeşim kızım bak buraya bu saçlar eski haline döndürülecek örülüp öyle gelinecek"

"yasin yarın bu demirlere gıras sür kaçmasın bu hergeler"

"oolum internet getirmeyin şu okula internet aranacak bugün hoca hanım sokmayın sınfınıza geç gelenleri evladııım kime diyoruumm"

"kızım bu eteğin hali ne giymeseydin uzaaaaat"

"hadi derse!!!! yasin su getir"

(bkz: fahrettin kerim gökay anadolu lisesi)

(bkz: yetkin togay)
okul pantolonu dışında bir pantolon giyen öğrenciyi yakalayan müdür:
-oğlum o pantolon ne ha?
+hocam kem küm...
-pantolonunu çok sevdim çıkar onu bebeğim diye bir şarkı vardı biliyormusun sen onu??
?=()/&%(benimde içinde bulunduğum 5 kişilik gurup): puhahaha
-çocuklar sizde geçin şöyle.
?=()/&%:hocam bizde çıkarıyormuyuz?*
-yok sizin üstünüzde kalsın o kadar vakit yok...

(bkz: buda böyle bir anımdır)
"kızlarla erkekler kucak kucağa oturuyor. dışarıdan gören burası okul mu yoksa şey... neyse, hareketlerinize dikkat edin."

edit: şimdi hatırladım. bir keresinde kamışa su yürüdü mü lan kerata demişti. bir şey diyememiştim. bilmiyor ki mala bile vuruyoruz.
istiklal marşı sırasında konusan öğrencilere istiklal marşı sonrası seslenişi vardı unutamam;
"beni mahalleye rezil ettiniz ençikler"
müdür tam konuşma yaparken telefonu çalar.telefonun müziğide ankaralı turgutun arabada beş evde onbeş şarkısıdır.

pazartesi yaşanan rutin çile:
-cuma günü de söylemiştim bu günde tekrarlıyorum.bundan sonra cicili boculu ıbır cıbır şeyler giyilmeyecek bu okula gelirken.
bazı kız öğrenciler okul yolunda bağıra bağıra şarkı söyleyerek okula gelirler. o cuma gündem budur.

- bir takım liseli kızlar, askeri talim yapıyormuşcasına okul yolu boyunca yaylalar türküsünü söylüyor, üstelik biri söylüyor diğerleri tekrar ediyor(!!!!)
orta son, okulun son günleri, saçlar saldım çayıra mevlam kayıra modunda. birden afilli bir rüzgar eser, saç baş dağılır, ellerle düzeltilmeye başlanır

-: müdür
+: ben

-sarı oğlum
+...
-sen sen evet
+ben mi hocam?
-defileye çıkmayacaksın oğlum oynaşıp durma
+...(surat kıpkırmızı)
"Tak fisi, bitir isi"

hakki baba - bfl
"herşey tadında güzel demek isteyecekken" çok sakat bir laf etmişti bizim müdür.

-herşeyin tadı güzel**
-konuşmayın güzel kızlarım. konuşma eşek oğlum. baban sizi konuşasınız diye mi bu okula verdi? lan bak hala!
Öğrenci müdüre: hocam son iki ders boş eve gidebilir miyiz ???
Müdür öğrenciye: ..ktirin gidin !!!
bundan üç sene evvel e5'e nazır güzide* bir özel lisede müdürlük yapan hafif psikopat, eski bir askerin ağzından dökülen cümleler;

-oğlum, kızım mart kedileri gibi çiftleşip durmayın lan! hayvandan farkınız olsun it gibi birbirinizin üzerine ne cıkıyorsunuz!

peki öğrenciler haketti mi?
evet, büyük bir kısmı..
Okul bahçesinde yapılan ağaç dikme töreninde canı çıkan öğrencilere; hadi yavrularım çok yoruldunuz, gidin biraz dumanlanın ama sakın yakalanmayın !!!
Pazartesi sabahı istiklal marşı okunmadan önce müdür bey öğrencilere sesleniyor: yakalanan yavrularım diyor ki, "hocam bizi sigara içerken nasıl yakalıyorsun, bu koca üniversite kampüsü gibi okul bahçesinde bizi nasıl buluyorsun" ben de diyorum ki ulan mantık çok basit " ben eşşek olsam nereye giderim" diyorum hemen buluyorum... içmeyin şu boku.
karlı bir günde okulun içine kar götüren öğrencilere bağırarak:
'' okula karı sokmayın!! '' demesi.
Müdür bey boş derste, abazaları motive ediyor: Aranıza yavukluları da yerleştireceğim ! (bunu derken iki eliyle bir kadının omuzlarından beline ordan da kalçasına doğru iner gibi kadın tasviri yapıyor)

Not: Okul o zamanlar erkek lisesiydi.
okul müdürü ingilizce dersinde, konu geniş zaman

Örnek: I drink raki everyday.

Bu ne demek yavrularım; ben hergün kafayı çekerim. Anladınız mı çocuklar.
Anladık anladık, müdürün kafa iyi...
Müdür konuşma yapmaktadır. Bu esnada konuşan bir öğrenci görür ve elinde mikrofonla "evladım konuşacaksan sus"
istiklal Marşı için toplanmış bütün herkes kopmuştur bu veciz sözden sonra.
lan kemal'in oğlu lan baban gelmekten bıktı yanıma sen bıkmadın mı lan
öğrenci : hocam geçicem bu sınavda çalıştım
lan baban girseydi senin yerine sınava elli kere almıştı diplomayı lan
müdür: eğil çabuk ulan tokat atıcam..
dört senedir lise son okuyan çocuk: sen zıpla lan!!

ve olaylar gelişir...
Müdür elinde sopayla kantinde geziyor ve ağzından dökülen cümle:
"nerde lan o, kaşına boya süren top "
Beden eğitimi dersi, öğrenciler ısınma hareketleri yapıyor, gaza gelen okul müdürü geçiyor karşımıza bir iki üç zıplıyor kalkıyor: Hadi kızlar tempooo !
(okul % 100 erkek lisesi)