bugün

iş başvuru formlarında yazar. hedefleriniz diye. işte orada iyi bir edebi alt yapıya sahip olmaya ihtiyacınız olduğunu düşünürsünüz başlarsınız doldurmaya. "hedefim şirket bünyesinde bilgilerimi pekiştirip yöneticlik konsunda kendimi geliştirmek ve kariyer basamaklarını hızla tırmanmak kem küm ". ulan şu yazdığına kendin ne kadar inandın allah aşkına. basamakları hızla tırmanmakmış. muhasebeci nazan abla ve bizim elektironik mühendisi kahraman ile muhabbetimiz esnasında çıktı bu. senin ki forma böyle bişiyler yazmış "çıkarken bi kahkaha sesi duydum" diyor ekleyerek. nazan abla da "valla okumaktan zevk alıyorum özene bözene yazıyolar gülüyorum" diyor. bunu duyunca yıllardır zeka kokan yazılar kariyer hedeferi yazmam gerektiği düşüncesini aldım bir hamlede yere çaldım. bende dizayn ve tasarım konusunda kendimi geliştirmek yazdıydım ehehe. bu iş yerleri formlar bilmem neler hepsi fasa fiso şeyler. tıpkı üniversiteye hazırlanan lise öğrencisinin üniversiteyi laboratuar, bilim adamları bilmem nelerle dolu olarak hayal etmesi gibi. ben üniversiteye gidince akşamdan okeyde yediği borunun acısını hala atamamış sekreteri görünce uyandıydım mesela. işin içine girince çoğu resmi görünümün yalandan bi lamba olduğunu farkediyorsunuz.
güncel Önemli Başlıklar