bugün

arkadaslarla alkol aldıgımız bir gece geç vakitte eve göndüm merdivenlerden çıkarken ışık söndü yakmaya üşendim kapıya anahtarı sokuyorum açmıyor uğrasıyorum açmıyor başladım kapıya vurmaya kardesim uyanıp kapıyı açsın diye o sırada içerden tıkırtı geliyor sevindim kardeşim uyandı diye.
kapıyı bir adam açtı boxerla* falan jeton düşmedi kardeşim eve kimi getirmiş diye düşünüyorum adam uykulu uykulu kurkcu dukkani sahibesi bir üst kat yanlış geldi diyerek gülmeye başladı.
meger ben alt kattaki bekar olan komşumun kapısını açmaya çalışmışım. utancımdan yerin dibine girmek istedim.
allahtan adam kolumdan tutup içeri sokmadı beni.
o gün bugundur adamla karsılaşmamaya özen gösteriyorum.**
ağızda kürdan olduğunu unutup sevgiliyi gözünden öpmek.

gerisi orta bütçeli bir korku filmi senaryosu..
tuvalette sigara içtikten sonra sigara yerine telefonu tuvalete atmak. içimden bişeylerin kayıp gittiğini hissettim resmen
otobüste tuttuğun demiri farkında olmadan bırakmak.
iki dakika öncesi yaşadığımdır.

arkadaşım dün aramış ama bugün gördüm çağrıyı daha ve dışarı çıkacağım için arkdaşıma; eve geldiğimde arayabilirse daha iyi olabileceğini söylemiştim birkaç saat önce.
birkaç dakika önce kıza mesaj attım ''arayabilirsin müsait olduğunda'' diye. genellikle arayan biri olduğum için telefonu mesajı gönderdikten sonra salak gibi kulağıma tutup 15sn kadar bekledim. sonra napıyorum lan ben deyip yarılmaya başladım. bu da böyle bir çeşididir. *
yandığını unutup ütüye elini basmak.
saç düzleştiricisini plakalarının arasından güzeeelcee tutmak ve elinin tost olması.
zengin bebesinin zaten kalkık götünü kaldırmak.
mesaj atarken 'mesajı gönder' tuşuna bastıktan sonra telefonu kulağına götürüp cevap beklemek.
kadıköy'den minibüse binip, şoföre "bi kadıköy alır mısınız?" demek.

basılı gazeteden okunan haberlerin altındaki okuyucu yorumlarına bakmak istemek, ancak doğal olarak bulamamak.

bildiğimiz kağıt üzerindeki bir kelimeyi bulabilmek için ctrl+f tuşuna basmayı düşünmek, basılamayacağını fark edince üzülmek.

düzeltme: yazım.
asansörden yanlış katta inip komşunun kapısını anahtarla zorlamak. *
Kullandığın arabadan inip, bankadan para çektikten sonra, arabaya yeniden binip direksiyonu aramaktır.
Şöyle bir kafayı kaldırınca, arka koltuğa oturduğunu anlarsın. (bkz: Bizzat yaşadım)
ben olayı ayıkınca çok güldüm açıkçası.. alarmı sabah 8:40 a kurmak.

not: saat 9:15 ti.
google translate'ye şarkının ismini* yazıp tüm şarkıyı çevirmesini beklemek.
google translate'ye "çeviri" yazıp çevirmesini beklemek.

ikisini de yaptım ben.
babanın verdiği boş soda şişesiyle beraber açacağıda çöpe atmak
ağızda sakızla uyuya kalmak. sabah kalkınca gözlerden yaş gele gele saçı temizlemek.
iç çamaşırını kirli sepeti yerine klozete atmak.
sağ elde bulunan ekmeği değilde sol elde bulunan kumandayı ısırmak *
peçete diye diğer eldeki telefonu klozete atmak.
hiç yorgun olmadığım bir gün gayet dinç zihnimle bilgisayarın başına oturdum. bilgisayarın şifresi çıktı karşıma herzamanki gibi. şifreyi giriyorum, ama o da nesi yok olmuyo, tuşları deliyorum basarken birtürlü girmiyo deliricem o derece, biri tuşları kaldırıp evine götürmüş olmalı diye düşündüm ta ki f4 f8 f6 ya bastığımı farkedene kadar. bi insan bukadara kadar saçmalayabilir mi? hı hı evet.
yanlis otobuse binip bunu son durakta farketmek.
facebook'ta komik video ve fotoğraflara bakarken hepsini aynı kişinin paylaştığını fark etmek ve üst üste ne çok şey paylaşmış olduğuna şaşırmak. şu anda online heralde devamli bişeyler paylaşıp duruyor diye düşünmek; sonra da o kişinin profilinde olduğunu fark etmek.
gramer'den bir rezalet daha geliyor...

yeni atandığım bir ilköğretim okulunda ilk haftamdır. ilk günlerin heyecanı zaten üzerimdeyken öğrenciler ant okumak için sıra olurlar.

müdür, rahat hazır ol derken nedense ben de hazır ola geçmişimdir bile. çocuk mikrofona geçer ve ant başlar:

çocuk: günaydın arkadaşlar
ben ve tüm öğrenciler: sağol
çocuk: tür küm
ben ve tüm okul: tür küm
çocuk: doğ ruyum
ben: ....

o anda iç ses: lan biri gördü mü acaba:( diğer öğretmenler görmüş müdür? aferin gerizekalı mal. aferin beyinsiz salak. senden bok öğretmen olur.
rocco strip yerken korkmak.
kullanılmış pedi çöpe atmak yerine buz dolabına koymak. *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar