bugün

genellikle facebook ta rastlansa da aslında sülale toplantılarında falan karşımıza çıkar bu akraba. adam sanki senelik birikimini o toplantıya saklamış gibi kimsenin konuşmasına müsaade etmeden ortalığın amk.
ne dediğini, kime selam çaktığını derdinin tam olarak ne olduğunu kimse anlamaz.
O guzelim goderilerinin icine etmekten zevk alan topluluk.
(bkz: Dayımlara selam)
Paylaşılan içerikten sonra yapılan tek korkutucu yorum ; Dayımlara selam.
Akla bi olayı getiren akrabadır..
Yıllar sonra babamın yanına gitmiştim ama kendimi nasıl istenmeyen evlat hissediyorum.. ayni sezercik gibi. Anahtar vardi actim kapiyi kapinin karsisinda direkt salon var.. salonda bi kadın annemin koltuğunda.. sigara tüttürüyor..

Biraz geç oldu anladım ki yıllarrdır görmedigim lanet halam..

+ beni feyşten şilmişşin. ( daha bir sey demeden seneler sonra dedigi laf bu sigara varken s yerine ş der)
- hoş bulduk hala..
* öpsene halanın elini kızım! ( babam da uzun bir suredir gormuyordu beni halamin o yorumuyla bana bunu diyor)

Sona ben ağlayarak cıktım geri babam da dur kızım filan der sandım.. demedi.. halam arkamdan bol bol dedikodumu yaptı muhtemelen bırak anası kilikli bunlar manyak hepsi deli demistir lanet karı..

Böyle bi hikaye iste...
Halalar teyzeler büyük harflerle yazar bir de. Bazı belediye başkanları gibi.
sosyal paylaşım platformlarında fotoğrafın, durum güncellemesinin altında tüm sülaleyi yad eden akrabadır.

muhakkak birilerine bir yerlere selam söyler, aradan geçen yıllar hakkında da kuracak iki, üç cümlesi muhakkak mevcuttur.
çoğu insanın korkulu rüyası olan bir durumdur.

neyse ki öyle akrabalarım yok lan ne güzel gayet modern bir biçimde sosyal medyayı kullanıyorlar.
tanidiktir efenim.
yıl olmuş 2014 gelip 2009'daki fotografa yorum yazıyor.

"mükremin dalbadak senin 2009'daki gönderine yorum yaptı"

mükremin dalbadak: hala sakalların çıkmamış dayıoğlu.(2009)
durum güncellemesi yayınlanır yayınlanmaz; Kiz cadi hic oramiyon buralara. Hala okulu bitiremednmi Heheheh seni ne zaman everiyoz. kız sisko necati napiyo? küçücüktün amma serpildin ha bunun gibi bağlantısız yorumlar. peşpeşe geldi sözlük. alt dudusumu buzdum çaresiz hala gelmekte olan yorumlari okuyorum.
ilk entryde de bahsedildigi gibi sadece facebok ta falan değil...bayramdan bayrama görüşülen akrabanın bütün birikimiyle yaptığı eylem. zaten bu yüzden bayramdan bayrama görüşülür.
(bkz: kuzen).

amk varoşu facebook bir resim paylaşırsın altına apaçi gibi yorum yapar.
bu yorumlar hep " Annenlere selam söyle" diye biter.
12-13 yaşlarındayım o zamanlar. dedem, babam, ben ve professör olan eniştemle dağ yürüyüşü yapıyoruz. manzara harika, yemyeşil bir uçurum kenarı, kızıl bir gün batımı ve dağlara doğru uçan kuşlar. eniştem kamerasini çikartıp "işte bu kuşlar x türünden bilmemne familyasıdan x gagalılar" gibisinden kameraya konuşurken birden "göeaarrkkkkkk" diye geğirmemle birlikte kaydı durdurması, dedem ve babamın yanında ana avrat küfretmesi.

o gün bu gündür duyu kaybı var lavugun kulagında, attığım yumruk nedeniyle erken emekli oldu sikik. sözün özü: akrabalarınıza hadlerini bildirin.
Türkiye nin ne avrupa ne de asya yla yakınlaşmasını, asıl olarak Afrika Cumhuriyetleriyle birlik olup avrupa ve Asya ya karşı savaşmasını isteyen akrabadır.
ona göre almanlar yenilince bizde yenildik sayılmışızdır.
Gecenin yarısı evladım şöyle bir fotoğraflarına baktım da yaşlanmışsın yazan enişte. Pezevengin gece gece nereden aklına geliyorsam, bir de amk zaman bir bana işliyor sanki! Pişmaniye olmuş götüyle bana yaşlandın be evlat diyerek kendini tatmin eden akraba.