bugün

yaptıkları işin zorluğundan, mali ve sosyal hak yönünden oldukça kötü koşullara sahip olduklarından dem vuran yani aslında sürekli ağlayan meslek gruplarıdır.

aklınıza ilk gelen mesleği söyleyin evet (bkz: öğretmenlik)
esnafların hepsi diyebiliriz. çocuklugumdan beri nezaman bir esnafa mikrofon uzatılsa surekli kimsenin alışveriş yapmadıgından sikayet eder. ülkemde kimse halinden memnun değil.
kargoculuk lan daha nolsun..yok polislikmiş öğretmenlikmiş artizlikmiş.. sekiz senedir çalışıp da izin denen kavramla elini 400 kiloluk kargoyu (forklift mi o ne lan forklift ne arar kargo şubesinde) arabaya atmaya çalışırken kolunu kırarak tanışan asgari ücretli garibanlar var memlekette..
(bkz: eskort kız) o kadar baskıya kim dayanabilir ki?
işini sevmeyenlerdir. kim işini sevmiyorsa sürekli mızmızlanır. şikayet eder. hangi meslek olursa olsun. yapma kardeşim o zaman o mesleği.
Öğretmenler.
daktırlar.
ninjalar. *
taksiciler! amk hiçbir vasfınız yok, tek yapmanız gereken araba sürmek ama hala şikayet ediyorsunuz.
Gassallar. Müşteriyle iki laf edemiyorsun.
Şikayet etmek insanın kişiliğiyle alakalı daha çok ama bazı meslek grupları insanın kişiliğine sirayet ediyor hakkaten.

Öğretmenlik de maalesef bu gruptan.
Bence şöförler çünkü trafikten çok şikayet ediyorlar. iETT otobüslerinde bile trafikten şikayet eden şöför gördüm yani.
sözlükçülerin bir bölümü.
Memur tabiki ne maas beģenirler ne iş begenirler.akşama kadar yatarlar boyuna çakma rapor alirlar.ulan hiç bakmazlar işci yevmiyeci nasil diye hadi hepsini geçtim doktordan bile ballilar.
asgari ücretle çalışanlar.
Öğle yemeğinde bulgur pilavı çıktı diye ağlayanlar yine Yol-yemeği cebinden karşılayan meslek grubuna bok atmış. iyi mi öyle?..
ekşi'de doktorlar, realitede öğretmenler.
mağaza satış danışmanı veya yöneticisi olmak. cehennem gibi. 30 a gelmeden sizi ruhen ve bedenen çürütür. hastalıklar alır başını gider . ölümü bekleyecek kadar bitkin ve umutsuz olursunuz.
güncel Önemli Başlıklar