annesi yanından uzaklaşınca zırlamaya başlayan çocuk gibidir. ister ki, hep onun yanında olun, ayakta dinleyin. şımarık radyo. radyo şımarık, 101 nokta 4'te.
tam ayarlamışsınızdır frekansı, güzel güzel çalıyordur sezen aksu'dan 'bir çocuk sevdim', kahvemi de alıp oturayım demeye kalmadan, şarkı hafiften 'gri gocuk giydim' tarzı şeyler söylemeye başlar. sonra hop yanına gelirsiniz ayarlamak için, düzgün çalmaya başlar. ayrılırsınız gri gocuk başrolde yine. kapatıp winamptan açarsınız. mp3 büyük rahatlık.
(bkz: bir anten olarak insan)
bunun tv'side var o tamamen sapıtık bir şey.
koltuğa gömülerek müzik dinleme zevkinden mahrum eden radyodur. hazır ol vaziyetinde, direk gibi durmadan düzgün çalmaz. bazıları, yerinizden kıpırdamanızı bile istemez. haddinize düşmüşse, birisi seslenince başka yöne dönün. kapatıp, koridor ya da banyonun akustiğinden yararlanarak o şarkıyı kendiniz söyleyin daha iyi.
yakınında bir anten istemektedir.
ancak sizden elektrik alabilen*, sizinle aynı frekansta olan ilginç radyo.
hassas radyodur. o senin bildiğin radyolardan değildir. ilgi ister,sevgi ister. bunu bil buna göre davran.
çalışmak için Bioenerjiye gereksinim duyan radyolardır. yanında çok durursanız enerjiniz bitebilir*.
aman dikkat!
askerde fener-sevilla maçını elde antenle dinlemiş biri olarak her gol sonrası anteni aramaktan helak olduk. *
allah bu radyonun belasını versin emi. ulan 2 türkü dinleyeceğiz diye kırk takla atıp sinyali ayarlıyoruz, oh diyor koltuğa yöneliyoruz; cızır cızır... e ben sana ne diyeyim mervanın dölü...*
Kullanıcısının anten olduğunu gösteren mal cihaz.
ilgisizlikten bozulan radyodur.
hümanist radyodur kendisi...
emekliye ayrılmayı haketmiş radyodur.
yanındaki kişinin elektriğinden faydalanan parazit radyodur.
balkondan firlatilmasinin vakti gelmiste geciyor radyosudur.
(bkz: beni sevdi)
(bkz: önüne biri geçince cızırdayan radyo)
muhtemelen arkadaşlarınızın "anten" diye takılmasını doğrulayan durum.
bunun antenli televizyon versiyonları da vardır ki o daha çekilmezdir. radyoyu dinliyorsun, yakından da dinleyebilirsin. ama televizyon.. sadece sesiyle yetinmek zorunda kalırsın. artık elektrik mi oluyoruz noluyoruz. radyonun bana karşı hisleri var da ben mi bilmiyorum. öyleyse çağırmasın beni öyle yamacına. kimsenin ayağına gidemem.
vücudunuzdaki demir iyonlarının etkisi altında kalan radyodur.
'seninle frekanslarımız uydu' demek isteyen radyodur.
her radyonun yapabileceği bir davranıştır. tornavidayla parçalanası radyodur.
öğrenci evlerinde anten yerine çatal takılarak çözülen sorun.
beni bırakma diye yakınan, mekaniğin duygusal enerjiye çevrimidir.