bugün

kullanım hakkı resmen şahide geçmiştir. istemesi durumunda gerdek gecesinin taraflarından biri olabilir.
kaç şahit yazarlar savını doğrulatan durumdur.
(bkz: şahitle nikah memurunun yanlışlıkla evlenmesi)
(bkz: durun bu nikah kıyılamaz)
ümit besen'in 2009 modelidir. sevdiceğinin nikah şahidi olup yanlış yeri imzalıyarak aslında onunla evlenmeyi planlamıştır. ***
adam gelin yerini imzalamış ise çok yazik olmuştur. hayırlısı...
(bkz: yaran başlıklar) *
cin oğlu cindir. yıllarca sevdiği kızın yavuklusunun kankalığını üzülerek de olsa, acı çekerek de olsa yerine getirmiş, fırsatını bulduğu an damadı punduna getirip golü çakmış, hatunu kapmıştır.

böylelerinden korkacaksın arkadaş. yıllarca, sevdiği hatunu kankasının yalayıp yutmasını izlemiş, iki sevgilinin yanındaki yancılık görevine katlanmış, michael scofield gibi her daim 5 hamle sonrasını düşünmüş ve sonunda amacına ulaşmıştır.

c: cin d: damat

c: vaay kank naber?
d: iyidir miço senden naber?
c: iyidir babo. senden bi ricam olacak
d: buyur kampo.
c: bana bi tükenmez kalem ve bi bant lazım babo yav.
d: lann??!? sktir lan ırz düşmanı!
+ durun siz evlenemezsiniz, çünkü kardeşsiniz!
- hayır diil ! owww evet bu sefer yanlış yeri imzalamışım (!)
- tebrikler beyefendi, allah mesut etsin.
- ne mesutu ya, şahidim ben arkadaşım.
- valla ben anlamam, yanlış yeri imzalamışsınız. resmi evrak bu, silme-bozma yapamam.
- kimle evlendim peki?
- arkadaşınızla. aslında türkiye de eşcinsel evlilik yasak ama oldu bi kere. değişmez artık bu defter.
onca düğün masrafından kurtulan talihli nikah şahidi.
şahit erkekse, yanlışlıkla bir erkeğin kadını durumuna düşebilir.
damat : kısmet değilmiş allah mesud etsin.
(bkz: hayata dair gülümseten detaylar).
Damadın heyecanına kurban gitmiş nikah şahididir. Çünkü önce damat imza atar belli ki damat yanlış yeri imzalamıştır nikah şahidimizde bulduğu boşluğa çakmıştır imzasını durum bundan ibarettir.
kız güzelse problem yoktur şahit için.
(bkz: yeşilçam izlemek)
durup dururken başının bağlandığı yetmiyormuş gibi aynı günün gecesinde de aldatılır. hem de nikah şahidiyle.
Gece hak iddia etmemesi umulur.
(bkz: neye niyet neye kısmet)