bugün

çantadan, cepten sinsice para ya da kıymetli alet edavat çalan kimse. yandan kesen.
şerefsizin yandan yemişi.
başkasının emeğine göz diken şerefsizlerdir. belki o para son paramdı, belki ilaç alacaktım, belki de ödeyeceğim faturalar vardı. ne oldu şimdi zengin mi oldun ibne, hayatın mı değişti kendine araba mı alacaksın o kadar parayla. şu an giden para değil bu duruma düşmek kızdırdı beni. *
Adana’da 86 yaşındaki bir adamın çocuklarından bile sakladığı hep cebinde taşıdığı 12 milyarı cebinden çalmıştır.

http://www.sozcu.com.tr/2...e&utm_campaign=gundem
Arkadaşım buğrahan 20'li yaşlarının ortasında bir muhasebeciydi. Son günleri büyükbabasının amansız hastalığından dolayı onun için buhranlı günlerdi. işinden çıkıp evine dönmek için kullandığı her zamanki üstgecidin basamaklarını ıslık çalarak ikişer ikişer çıktı. Merdivenlerden dönünce telefonuyla çat çat bir seyler yazan çelimsiz şapkalı delikanlıyı gördü. Tam yanından geçerken buğrahan ın önünü kesti ve bıçağını çektiğinde söylediği söz kan dondurucu cinsdendi. Buğrahan ın canının kıymetli olduğunu düşündüğü için üstgecidi kullanmayı seçtiğini, o yüzden de ona karşı koymadan bütün her şeyini vereceğini söyledi ve ekledi bugüne kadar üstgeçitlerde kimse bana karşı koymadi. Bela istemiyorum diyen buğrahan cüzdanını ve 1500 tl değerindeki telefonunu uzattı. Cüzdanın içindeki 300 tl ile telefonu aldı yankesici ve uzaklaştı.
Armut kafalı ne demek?
baş parmaklarını kestiriyorlar, cep'e elleri rahat girsin diye, halk arasında söylenti vardı bir dönemler.