bugün

''ve huzurlarınızda dünyanın 50 karaktere en zor sığdırılan başlığı, alkışlarla ödülünü almak için sahneye geliyor!.. yandaki kişi birine yer verince yaşanan mahçubiyet başlığının bu onur, evet.. çok zorlu bir süreçten geçti, ne demek istediğini çoğu kişi anlamadı ama o yine de o inandı, buralara kadar geldi, kendinden kıstı ve 50 karaktere sığdı.. bir azim mücadelesi.. ödülünü vermek üzere templar ve zall'ı sahneye devam edi.. laan!.. kalksana adminin üzerinden hayvan herif!.. iyice niyeti bozdunuz.. oha en altta da başlığın yaratıcısı ninja'yı görüyorum seyirciler.. kılıcını harakiri için kaldırdı.. gözyaşları sel olmuş durumda.. ''

evet böyle şeyler de yaşadım bu entryi yazarken.. fedakarlık yaptım.. olsun..

tanım is; bir toplu taşıma aracında herhangi bir sebeple sizin yer vermediğiniz insana, yanınızdakinin yer vermesi ve bu durumun sizi içine düşürdüğü mahçubiyet, ikilemler, rahatsızlık..

bir otobüste olduğunuzu düşünün.. zaten 'genç' olmanız, hatta sadece 'yaşlı' olmamanız sizi geriye düşürmüş gözlerde.. 15-30 yaş arası olarak sizden, bırak yer vermeyi falan, koltuklar arasında yer kaplamanız bile batıyor, şoföre paranızı uzatıp, araçtan inmeniz ve gideceğiniz yere kadar aracın peşinden koşmanız beklenmekte..
bir de yaşı geçkince bir amca/teyze/sanat güneşimiz zeki müren, var ortamda.. onlar da yeri geldiğinde sizi falan bırak şoförden bile yer isteyebilecek hakta görüyorlar kendilerini.. görürler görürler..
siz ise hasbelkader bir yere çökmüşsünüz, ya yorgunluğunuzdan, ya prensipleriniz gereği ya da sadece görmediğinizden belki, yer vermemişsiniz ona.. ve yanınızdaki diğer genç bu duruma daha fazla kayıtsız kalamıyor ve ''gel teyzeciğim, buyur..'' diyerek kalkıyor yerinden..
oof off..
şimdi o demin yer vermediğiniz teyzeyle kıçkıçasınız.. o zaten sizi can düşmanı olarak görmekte, siz onun hakkına kastettiniz.. kötü kötü bakıyor, sadece o baksa yine iyi, yanınızdaki herifin yaptığı kolpa kahramanlık bütün otobüsü etkiledi, herkes sizi ayıplıyor, muavin bile alt çenesini hafifçe öne çıkartarak size doğru nasıl bir şiddet uygulasa, onu düşünüyor.. öyle de şimşekleri üzerinize çektiniz işte..
bu noktadan itibaren başkasına kalkıp yer verseniz de ayrı gerilim.. herkes sizin bir önceki gence özendiğinizi, ayıbınızı anladığınızı zannedecek ama çok geç olmuş olacak..
yer verdiğiniz amca bile ''demin aklın nerdeydi, akılsız?..'' diyecek ve sizin, ''amcacığım oksimoron içindesin, madem akılsızım aklımın bir yere gitmesi gibi bir şey söz konusu değil ki.. hani akl.. ahhh, vurma amcam..'' şekli ağlamanıza zerre prim vermeyecek.. bir yandan muavin 5 kuruşları falan atıyor size, çok fena..
çok fenadır, çok..

''bana bu şansı.. ühühü.. verdikleri için önce moderasyona.. hıııııkkkç.. ve beni zor dakilarda yalnız bırakmayan başlığıma teşekkürü.. ühü.. bir borç bilirim.. kuliste bana rızam olmadan bir takım burada bahsetmek istemeyeceğim hal ve tutumlar içerisine giren, hareketler yapan admin zall ve templar'a ise allah'larından bulsunlar diyorum.. hong kong'dan dayım gelecek yarın klanıyla, skerticem olm sizi.. nunçaka delisi olacaksınız.. ühü..''
(bkz: özenilerek yazılan entryi kimsenin okumaması)
hiçbir zaman başa gelmeyen olaydır, zira otobüsde minübüsde trende fark etmez, hastaya yaşlıya hamileye fark emez hemencik yer veririm, akabinde de gülümsememi eksik etmem.

hemen hazır sevabımı ve bir adet gülücüğü cebime koyar içde bir huzur yoluma bakarım. manyak mutluluk verir insana..
" ben de yer verirdim de cam kenarındayım ondan. yoksa ondan önce kalkardım ben. cam kenarındayım ya ondan ondan. " şeklinde savılacak mahcubiyettir.
komik değildi.
O seni mahcup ediyorsa sen de ona yer ver utansın pezevenk.
Tekli koltuğa oturun dert yok tasa yok ama her durakta kafayı cama yaslayıp uyuyor numarasi yapmayı unutmayin hoşçakalın.