bugün

yan apartmanda balkona çıkıp sigara içen adamdır. koltuğa uzanıp sigarasını içer.
perdeler kokacak diye evde sigara içirilmeyen adamdır. hayatı dramdır.
genelde beyaz atlet giyer ve sigarasını içine çekerken aşağıya bakar. hafifte kirli sakalı vardır.
göbeklidir.
bu adam, sigara içmek maksadıyla başkalarını gözetlemek istiyor olabilir.
ne zaman balkondan kafamı uzatıp baksam orada oturan, kafası görünen amca. ulan amca biraz müsade et de biz de çıkalım şu sıcakta evde içmeyelim, püfür püfür rüzgarda içelim sigaramızı değil mi? hayır benim seni pek salladığım yok doğrusu, balkonumda otururken kimseden çekinecek değilim de insan evladı olan öküz gibi bakmaz ara sıra kafanı çevir bari, senin yüzünden annemden yediğim azarın haddi hesabı yok.
karısı evde sigara içmesine izin vermediği için balkona çıkmak zorunda kalmış adamdır. sümsük herif.
evde sigara içme yasağından kaynaklıdır ya da hava alarak içmek istiyordur.

ben genelde bayan versiyonlarına rastlıyorum. yan bina çok yakın ve yağmur yağdığı gün camdan bakıyım dedim, yan binanın bütün camlarının sigara içen bayanlarla dolu olduğunu gördüm ve hepimiz de yağmuru izledik. * *
üstünde beyaz atlet vardır muhtemelen.
kışın ayrı yazın ayrı bi dramı oynayan adamdır.
bir tek kendinin değil bütün sokağın duman altında kalmasını sağlayan kişidir.

her akşam aynı saatlerde eylemini tekrarlar.
yan apartmanda balkona çıkıp sigara içen adamdır.
fatih kısaparmaktan geliyor. (bkz: bu adam benim babam)
genellikle bir ellerinde çay bardağı vardır. vakit akşamsa bu nadiren bira bardağı da olabilir.
adam çıkıp gelse sözlüğe dese ki " be amına koyim sigarayı içen benim size giren çıkan ne ?" aynı zamanda haklı olan adamdır.
Krodur. Evet.