bugün

yalnızlığın bokunu çıkartmaktır.
yalnızlığı sevmeye alışın, çünkü çok yalnız kalacaksınızdıır.
mecbur olmadığın sürece güzel olan şeydir. yalnızlık mecbur oladuğun zaman işkencedir.
Yanlız bir seçenek olduğu zaman güzeldir, mecburi yanlızlık ise lanet gibidir.
bir süre sonra iyice yalnızlığa alışmaktır ve yalnızlıktan kurtulamamaktır.
bir gün kendinizden sıkılmanıza sebep olabilir.
Bi aralar pesimi birakmayan duygu. insani depresyona surukledigi asikar bi gercek. Oysa ailem ve arkadaslarimla cok daha iyiyim.
tehlikelidir. hem de fazlasıyla. yalnızlığı fazla sevmemek lazım. sonra insanları sevmez oluyorsunuz.
ipek böceğinin, kozasının içinde hapsolduğu günlerinde ona acıyıp makasla kestiğim çocukluk günlerim ah..! bilemedim ki ben onun o tenhalıkta hoş ve sarhoş olduğunu.
yanlızlıgı sevmemek baskalarına bagımlılık dogurur.yanlızlıgı sevmelı ınsan, paylasmak ıcın de comert olmalı aynı zamanda.
tek başınalığı, kendinle beraber olmayı sevmekse eğer kastedilen tabii ki güzel şeydir.
asosyal, bencil, çirkin abaza tesellisidir yalnızlığa anlam yüklemek. sonra da yanında kız olan bi erkek gördüklerinde bu tuvalete gidip 31 çekerler.
önce razı olmakla başlar.. sonraları seversin yavaş yavaş. okyanusu hiç görmemiş bir balığın, akvaryumundaki suyu sevdiği gibi.
yalnızlıgı sevmek degilde tam olarak;yalnızlıgı sevmek zorunda kalmaktır o.
cok aci cekmistir, hayal kirikliklari olmustur.. üzulmustur.

yalnizligin hakini veriyordur.
geniş bir müzik ve film kültürüne sahip olmak, resim çizmek ya da enstrüman çalmak gibi hobilere yeterince zaman ayırmak, kitap okumak, dışarı fazla çıkmadan yaşamayı; insanlarla muhattap olmaya tercih etmek, konuşmayı sevmemek, aşık olmayı istememek...

Kısacası asosyalliğe giriş mi diyeyim, gelişmesi mi diyeyim, asosyalliğin sonucu mu diyeyim; bilemedim.
o, geldiğinden beri
yalnızlık dünyadaki en berbat şey hâlini aldı.
çünkü o var.
iyi ki var. iyi ki.
Seni asla isteğin dışında terk etmeyecek olması ve her istediğinde sığınabiliyor olman yeterli ve geçerli bir sebeptir.
Yavas yavas yaptigimdir.
insanlarla uzun süre yaşayamıyorum. Sonsuzluğun payından bana biraz yalnızlık gerek.
bazılarına yapmasını tavsiye ettiğimdir.
fazla dozda tek kalma isteği psikoz belirtilerindendir.
ufuk çizgisine paralel acı çekmektir.
Dost dost diye nicesine sarıldım
Benim sadık yarim kara topraktır,
Beyhude dolandım, boşa yoruldum
Benim sadık yarim kara topraktır.

Yalnızlığın pek çok kimseden vefalı olduğunun farkında olmaktır.
mümkün değildir.

alışmaya çalışmak, kaçmak, yüzleşmemek, korkmak, cool olmaya çalışmak, dik durmaya çalışmak vs. olabilir.

fakat kesinlikle sevmek değildir o. yalnızlık sevilemez. sevme eylemi ile yalnızlık yanyana dahi gelemez.

madem biliyorsun sevmeyi; birini sev. yalnızlığı değil.