bugün

bu nasıl bir yalnızlık? şöyle bir yalnızlık: akşamları çöker genelde. neden bilinmez belki bilen birileri vardır ama ben bilmiyorum şahsen. gece hele ki herkes yatağına çekildiğinde sen çekilmemişsen bulur seni. o yüzden uyumamak deliliğe ilk adımdır aslında. insan bir şeyler bulmalı. oyalanıp yorulacağı böylece erkenden uyuyabileceği bir şeyler bulmalı ve erkenden uyuyabilmeli. yoksa tırlatırsın gider. tırlatmak biraz saftirik ve abartı bir terim belki yani bildiğimiz manada tırlatmassın. kimse görmez tırlattığını çaktırmassan ki genelde çaktırmassın. kendi kendine tırlatırsın. zaten tırlattığını gören birileri olsa bu yazıyı yalnızlık başlığında okumazdın dimi? yalnız tırlatır insan ve buna yalnızken katlanır. normal olmayan yani rutine bağlanmamıştır tırlatan kişi. ya da tırlatma rutinine bağlamıştır belki kendini kim bilir. uzaklarda geceyle gündüz arasında çölle vaha arasında, olmayla olmama arasında bir yerde sadece annesiyle olmak ister belki. ama olmaz bu çünkü böyle bir yer böyle bir zaman yoktur normal dünyada. normal dünyada uyunur sonra uyanılır. burda uyumamanız gerekir. bunları algılamak için uyumamak lazım. sağlığını bozmak lazım. hayali yer ve zamanlardan bahsetmiştik. mesela en güzel vakit bence ikindi vaktidir. öğlenle akşam arasındaki ikindi. o dünyanın en sıcak olduğu zamanın ikindi vaktisi. yaz günü olması büyük bir tercih sebebidir. turuncudur gökyüzü favori reng. ikindi favoridir o yüzden. yaşlı ölmekte olan bunak hastaların vakti. aslında olmayan vakte en yakın vakittir ikindi. yer ise dardır. pencereyle güneşi gören, yani batı cepheli bir yer. kapı kapalı yalnızsınız. mahallenin bir kısmı görünüyor, tektük arabalar belki birkaç insan. ölü zaman insan yok bina ve turuncu güneş var.
inatçı keçinin köprüden karsiya sorunsuz geçmesidir.
Tüm yalnizliginizi bana verin. insanin ihtiyaci olan seylerden.
Bir kaç defa deneyimledigim üzere istediğim tamamen bir yalnızlık değilmiş. Dışardan insan sesleri gelmedikçe evin içinde odalarda kimse olmadıkça yalnizligimin da bir anlamı yoktu. Onlar varken ben yalnizdim odamda bir başıma. Onlar yokken ise bir hiçtim sadece. Gerçekten çok fazla sessizliğe tahammülüm yok. Kendimle fazla başbaşa kalmamam daha iyi yoksa manyak la bu gelip alın diye bağıracağım.
Bir iki sosyal faaliyette bulununca farkli bir dunyada hissetmeme neden olan hede. Yaratilistan yalnizim ben sosyallik ruhuma aykiri sanirim.
Kıymeti az bilinen ama bazen insanın ruhunu kemiren bütün duyguları çok net hissettiren durum.
günün herhangi bir saatinde tahterevallide tek başına oturmaktır.
yalnızlık, 48'li demlik poşet çayı 48 günde bitirmek demektir.yalnızlık, doğum gününüzde bol bol banka ve firmalardan kutlama mesajı alıp, sosyal medyanın anımsatmasıyla sanki kendileri unutmayıp hatırlatmış gibi, samimiyetten uzak mail atıp, duvarına yazılanlara aynı samimiyetsizlikle cevap vermek, tek kişilik pastayı, evde tek başına yemektir. yalnızlık, çiğköfte tepsisini tutacak kimse olmadığı için bir elinle çiğköfte yoğururken diğeriyle tepsiyi tutmak zorunda kalmaktır. yalnızlık, belin ağrıdığında beline merhem sürememek, ağrıdan sürünmek demektir. ne küçük ayak parmağını eşiğe vurmak, ne de tost yaparken kaşarın tost makinesinin üzerine erimesi. en büyük mutsuzluk yaptığın keki tek başına yemek zorunda kalmaktır. uzun bir aradan sonra sosyal medya hesabına girdiğinde oyun isteği bile gelmemesiymiş yalnızlık. yalnızlık evin içinde telefonumu çaldır diye birine seslenememek ve ev telefonundan cep telefonunu çaldırmaktır. yalnızlık, cep telefonumdan oynadığım online oyunun haftada bir attığı otomatik "hey nerelerdesin, bir süredir ortalarda yoksun" mesajı bile mutlu olmak demektir. yalnızlık, evdeki tek bornozu bir önceki gün duştan çıktığında kuruması için balkona astığını duştan çıktığında hatırlamaktır. yalnızlık, dolapta bir tabak yemek var nasılsa diye yemek yapmamak ve haftalarca o bir tabak yemeğe güvenmekmiş. hayatında birinin olmaması değil, birinin hayatında olamamakmış asıl yalnızlık.
Benim adım...
efendim! bana mı seslendin bilader?
--spoiler--

Yalnız insan merdivendir
Hiçbir yere ulaşmayan
Sürülür yabancı diye
Dayandığı kapılardan

--spoiler--

https://www.youtube.com/watch?v=Maebkwx7ppo
https://youtu.be/c1SOL_wBkB4
insan sabahtan akşama kadar bir şey olmasını bekler ve hiçbir şey olmaz. Bekleyip durur insan. Hiçbir şey olmaz. insan bekler, bekler, bekler, şakakları zonklayana dek düşünür, düşünür, düşünür. Hiçbir şey olmaz. insan yalnız kalır. Yalnız. Yalnız...

-Satranç-
Zehir gibi yakar insanın içini. En kötüsü de ömür boyu yalnız kalacağın hissidir.
hayatım boyunca sahip olduğum tek şey. pişman değilim bir daha olsa bir daha yalnızlığı seçerim
Etrafında onca kişi varken sana yakın kimsenin olmamasıdır anlatacagin o kadar çok şey varken anlatacak birini değil de anlatmak isteyecek birini bulamamaktir.
Yalnızlık,
Bir akşam üstü
Üzerime, başıma bulaşan teninin
Sıcak kokusudur
Şarap vurgunluğunda...
istediğin zaman sahip olamazsın, istemediğin zaman boğar seni. yalnıza pazartesi ve hüzünlü şarkılar dinlediğimde mutsuz eder beni. neyse ki bu gün pazartesi değil.
görsel
Hapşurduğunda kimsenin "çok yaşa" dememesi .
Bkz: Yok bilader ne yalnızlığü
Ayrılıktan sonra yapılan fiil.
yalnız olmak kendini tanımak ve yapabileceklerine sınır koymamaktır.
en önemlisi yalnızlık insanı allaha daha çok yaklaştırır.
Sağ elimiz yeter.
Süreçtir.

Bugün uzun bir yalnızlık sürecinden sonra son vermek istedim fakat alışmışım yalnızlığa yapamadım. Kullanılma hissi oluşuyor istemsiz.
herkes yalnızsa dışarıda çift çift gezenler kim amk ? çok boktan duygudur , kendini hiç uygun olmayan zamanlarda hissettirir.