bugün

Şuan yaşadığım durumun tanımıdır.
yaşayana başta zor gelen, alışınca zevkli hale gelen hadise.. yalnızlık krallıktır sözlük. sakın sitem edip yakınma. tabii bazen tak ettiği oluyor ama genel olarak iyi birşey..
o tuz bir yerlerini sızlatıyor.

(ince)
arkası fermuarlı elbise giyememektir.
Yobazlar için , klibi olay yaratan bir Cem Adrian şarkısı.
rahatlıktır. hayatına karışan biri olmaz.
yemin ediyorum en güzeli, kafan rahat en azından da hani yanında olsa fena mı olur sözlük? saçını okşasan, koklasan, saatlerce izlesen onu..
Beni bulmak zor degil, kime sorsan "yalniz" der beni gosterir.
Gece sarilacak birini arayip bulamamaktir. Iyi seyler hep aliskanlik yaparmis kolayca. Kac ay surerse sursun insan sarilacak birini ariyor, bulamayinca fark ediyor yalnizligini.
Yalnızlık ah yalnızlık sigara külü kadar yalnızlık.
bir çığlıktı yalnızlığım. hepiniz sağırdınız.

daha iyisi yapılana kadar en iyi yalnızlık tanımı bu.
Bir iyidir bir kötü..
Kusursuz bir insan ararsan, dort dortluk yalnizlik yasarsin...!
yalnızlık derim ya bazen; insan dört duvarında yalnız olur mu diye iç geçiririm, biraz teselli; saklambaç oynar gibi. konuşur bulurum kendimi duvarlarla; her duvarımın bir adı var mutlaka; sağım solum; önüm arkam sobe.
yakalanırım masamın dibinde, şeker çalmış çocuk misali.
mızıkçılık da yaparım bazen; kazan çömlek patladı.
sokaktan duyulur sesim,
eskiler alırım diye bağıran satıcının sesine karışı karışı verir,
koşup hemen hayallerimi satarım eskiciye eski,
duvara elimi dayarım
gözlerim dalgın ve yaşlı kızılı gözlerim
tutamaz kendini
her gün böyle yolculuk gibi
sılama hasret notu olurum.
annem içerde dertleriyle baş başa sigarasından duman alıyor,ben kap karanlık bir odada tek başıma düşünüyorum,kendimle dertleşiyorum en azından öyle sanıyorum.kısacası bütün yalnızların alnından öpüyorum.
finallere tek basina calistirandir.

sis bulutu icinde tek basinaliktir.
Can dostum.
En öldürücü zehirdir.
BAZEN ARınıp HUZUR BULMANın DiĞER ADıdır. sessizlik ve tenhalıkla daha rahat nefes aldığınızı hissedersiniz.
iyimi kötümü karar veremedim aslında iyi hissettiriyor ama fazlaya kaçınca da telleri yakma ihtimali oluyor aylar önce yakın çevremdeki insanların yaşattıkları hayal kırıklıklarından sonra hepsini terk ettim. aradılar, aramadım geldiler, gitmedim konuşmak istediler konuşmadım amacım hepsinden kendimi soğutmaktı başardım da değerini bilmeyen insanlara değer vermem saçmalık olurdu bu yüzden sana zarar verecek insanların senden uzak olması bence gayet iyi.
bir saati bile insanı dinlendiren ve yenileyen şarj olma biçimi.
ömür boyu olan...
Yalnızlık insanın içine ağlamasıdır.
Tercih olduğunda güzeldir.
beyaz bir örtü...

seçtim mi?.. evet seçtim. yalnızlığı seçmenin cesaret istediğini bildiğimden yalnızlığı seçtim. çünkü bu meretin ehliyeti yok, kullanmasını bilirsen çok zevkli, pek güzel. kullanmasını bilemezsen adamı yoldan çıkarıyor, toplayamadığın zamanda önüne çıkan bir duvar seni bir güzel topluyor...

üzerine yalnızlık örtüldüğü zaman adı yalnızlık olur. ne insanlar vardır, yalnızlığın devasını hiç olmadık yerlerde ararlar. bu insanlar ki, üzerlerine örttükleri beyaz örtüyü kaldırıp yalnızlığı terk edenlerdir; ancak yalnızlık kelimesini telaffuzlarından eksik etmezler. düşünmeyiz genelde dünyayı terk-i diyar eyleyeceğimiz zaman beyaz bir örtü ile gerçekten yalnız yola çıkacağımızı...

kendisi depresiftir. ona uyarsan yandın, sen de depresif olursun. dedik ya beyaz bir örtü diye... onun altında yaşamayı bilirsen, canının istediği zaman çıkabileceğini görürsün. ona sarılmayı denersen boğar. her daim ihtiyaç duyduğun nefesi alamaz, her saniye soluduğumuz havayı ciğerlerine dolduramaz olursun...

her vücudun tatması gerekendir yalnızlık... bir sebebe iliştirilmeli, bünyeye öyle servis edilmelidir. acıyla değil, olgunlukla yoğrulmalıdır ruh.

sabır ister yalnızlık... karışamadığınız kalabalıklara benzemez...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar