bugün

yemek yapma sıkıntısı demektir. sessizliktir. sakinliktir. harikadır.
Çalışan bir insan için çok bir etkisi olmaz.
Yalnızlık dediğimiz ne ki, insanların en çok olduğu yer orası. O kadar çok insanın arasında yalnızlık. Kimse sesimi duymuyor sanki.

Düşüyorum diyorum yalnızlık diyorum acı diyorum... Orda mısınız?
genellikle üniversite okumak için memleketinden gurbete göçen gençlerin başına gelen, ilk başlarda can sıkıcı ama sonrasında fazlasıyla keyifli olan, hele de üniversite bittikten sonra çalışma hayatıyla birleşen özgür bir süreçtir.
etrafındaki insanların tamamı sahteyse zaten yalnız yaşıyorsundur.
sürekli eve misafir çağırmaya çalışmaktır, markete gidip her şeyden birer tane almaktır, kahvaltı için 2 yumurta kırmaktır. kumandayı hiç kaybetmemektir, çoraplarını sağa sola atabilmektir. şampuanın çok uzun süre dayanmasıdır, banyodaki sadeliktir.kapı her çaldığında heyecanlanmaktır.
temizliğin kitabını yeniden yazmaktır.
kapı komşunuzun sevdiceğiyle fanfinfon yapmasını duymak zorunda kalmaktır. olan var olmayan var orospu çocukları, sizin şahsi şovunuzu mu çekicez!
esittir kapiyi her zaman kendin acmak zorunda olman, canin birsey istediginde kendin yapmak zorunda olman, film izledikten sonra dusuncelerinin hep kendinde kalmasi, salonda uyuya kaldiginda yine salonda uyanman, tuvalete banyoya girerken kapiyi kapatmak zorunda olmaman, sen kitap okurken ust veya alt kattan duyulan gulusmeler, her zaman alarmla uyanmak, makarnanizi paylasacak birinin olmamasi...seklinde uzar da gider bu. tavsiye edilmez. topu topu kac senelik hayat lan, yalniz olecegiz.
evde sizi bekleyen kimsenin olmamasının verdiği sorumsuzluk duygusudur.aylak bünyeler için özellikle de ''şu vizeler bi bitsin uçacam kaçacam'' kafasında olanlar için 10 numaradır.
universite hayatımda yalnız yasıyordum. evimi, ortamımı, öğrenciliği çok özledim. Yalnız yaşamak demek, tek kalmak demek değildi benim için, istediğim zamanlarda yalnızlığın tadını çıkarıyorken, istediğimde evde kahkahalar atan arkadaşlarımla zaman geçiriyordum. Yaşadığımız ortamı yalnızda olsa güzelleştirmek bizim elimizde değil mi.
Süper harika bir şeydir. Kendinle başbaşa kalmanı, fikirlerini geliştirmeni, daha çok okumanı, kafanın rahat olmasını sağlar.
Bir çok insanın başaramadığı ikamet şeklidir. Ancak yalnız yaşamak bir marifettir, herkes beceremez. Hele istanbul ya da izmir'de oturuyorsa. Hayat pahalılığına yeniliyor çoğu insan.
alışkanlık haline geldiğinde ailenizden bile sıkılma sebebidir.
güzeldir, ancak alışkanlık edinmemek gerekir.
hayvan gibi hasta olsanız da yanınızda kimse olmamasıdır.
genelde 1+1 evde gerçekleşen olaydır. tatillerde ailenin yana gittiğinde, 3+1 ev gözüne futbol sahası gibi görünür.
öyle çok matah bir şey değildir genç arkadaşlarım. şöyle ki sabah çay demleyen birisi bile yok. durum o kadar vahim.
KENDiNi DiNLEMEK iÇiN BOL BOL ZAMANIN OLABiLMESi BAZEN HOŞ OLSA DA ÇOĞU ZAMAN KENDiNLE KONUŞMAYA BAŞLADIĞINI FARKEDiNCE iNSAN BiR GERiLEBiLiYOR.
en önemli yan etkisi; evdeki cansız varlıklarla konuşmaya başlarsınız. bu bir çamaşır makinası olur, bazen anahtarı dönderdiğiniz halde açılamayan kapı olur. onların size cevap vermeyeceğini bildiğiniz halde sürekli onlara soru sorarken yakalarsınız kendinizi.
yalnızlık paylaşılmaz şarkısını dinleyerek ve de sigara icerek balkonda ve bir evde tek başına patlamaktır.
istediğin gibi evi dağıtıp istediğin zaman toplayabilmektir.

bir tencere çorbayı üç günde bitirmek, her daim bardak poşet çay kullanmaktır.

banyoda bir tane bornoz asılı durmasıdır.

Elektrik faturasının 30 lira, su faturasının 5 tl, ama telefon faturasının 100 tl üzeri gelmesidir.

kendine kendine konuşabilmek, dans edebilmek, kendini hiç tutmadan ağlayabilmektir.

Bir ev hayvanına bütün ilgini ve sevgini verebilmek, o ölünce kimsesiz hissetmektir.

Kalabalıkları özlemek ama evinde hep yalnız olmayı seçmektir.
Bile bile seçilen krallıktır.
insan bir dönem istiyor yalnız yaşamayı. nesi cazip geliyor bilmem ama bu isteğin peşinden koşuyor. yıllar geçtikçe bu fikirden uzaklaşmaya, yalnız kalmaktan korkmaya başlıyor. yalnızlık zor. insan evde kendi sesinden başka birilerinin sesini de arıyor. istediğinde yalnız kalma imkanı olmalı ama tümüyle yalnızlık uzak olsun herkesten.
sık sık yapıp sonra vazgeçtiğim.
insan her zaman şikayetçi.
küçükken hayallerini kurduğumuz şeydir. ama hayal kırıklığına uğratmadı, sultanlıktır. herkesin hayatının bir döneminde yaşaması gereken deneyimdir. insan kendini daha iyi tanıyor daha derinlerine iniyor. kim kötü diyebilir ki sabah uyanınca tek başına içilen o kahveye. gecenin bir köründe izlenen filmlere ne demeli ya okunan kitaplar? bütün gün arka fonda ezginin günlüğü... hadi şikayetçi biri çıksın da banyodan saçlarını topla desin. yalnız yaşamak güzeldir. ilk kez gerçek seni görürsün zamanla daha iyi tanırsın, yaralarını sararsın, kusurlarını sevmeye başlarsın.
yalnız ölmeye giden yolu tamamlayan evre olabilmektedir.