bugün

Sen nabıyosun lan :/
Gâh giderim medreseye
Ders okurum Hak için
Gâh giderim meyhaneye
Dem çekerim kime ne

Sofular haram demişler
Bu aşkın şarabına
Ben doldurur ben içerim
Günah benim kime ne

görsel
her gece 1 kadeh viski ile yaptığımdır.
huzur vericidir. saçma sapan alkolün verdiği etkiyle yavsayan tiplerden kurtarır.
Sessizliğin kucağında gürültülü düşüncelerle sevişmektir.
Mevzu ya büyüktür ya da harbiden yalnızsındır.
şartlar gereği yalnız kalmamla* başvurduğum bir yöntemken, alışkanlığa dönüşen durum.
insanı alkolik yapacağı söylenir. çünkü alkolü bir sosyal etkinlik olmaktan çıkartıp olayı sadece oturup önündeki şeyi içmeye indirgendiği düşünülür. oysa kendi içine dönüp düşüncelerinle yüzleşmek için en cazip ortamı yarattığı söylenebilir. evde yalnızken bu tür düşüncelerle mücadele etmenin basıklığından kurtulmak için loş, sakin bir mekanın bar kısmına ya da köşe bucak bir masasına oturup yapıldığında tadından yenmez olur fakat bağımlılık yapar. bir noktadan sonra bir mekanda arkadaşlarınızın yanından yatmadan önce yapılması gerekilen işlerinizin olduğu bahanesiyle kalkmanıza ve sürekli oturduğunuz mekana geri dönüp tek başınıza içmeye, düşüncelere dalmaya başlama dürtüsü duymaya başlarsınız. risklidir, ama zevklidir de. bokunu çıkartmayın. ya da en iyisi yalnız içmeyin, mutlu değilseniz.
acını da, sevincini de, durgunluğunu da kimseye göstermemektir.
yalnız içmek, kendin olmaya biraz daha yaklaşmaktır.
yalnız içmek, yalnızca, yalnızlığı, yalnızlık olduğu için seven yalnızların yapabileceği, yalnızlık eylemidir.

Daha önce aynısın yazmıştım.
yalnızlıktan şikayet eden vasat insancıkları ortaya çıkarmış eylem.
içkiyi yalnızca muhabbeti güzelleştirmek için içtiğimden, bence içkinin tabiatına aykırı bir eylemdir.
kafam bozuk olduğunda yaptığım eylem.

böyle oturur saatlerce muhakeme ederim. düşünür durur, en sonunda da yeter amına koyayım ben de insanım der yatarım.
Yalnız içmek, yalnızca, yalnızlığı, yalnızlık olduğu için seven yalnızların yapabileceği, yalnızlık eylemidir.
Eğer ki yalnızda allah(cc) ile arkadaş olsun.
görsel
Zevk vermeyendir.
Tatile teyzemle gideceğim iÇin yüksek ihtimal başıma gelecek olaydır.
Dibe doğru gelirken, ulan dersin "çok yalnızım" (bkz: bana hep böyle olur).
konu alkolken tercihimdir. kimsenin dirdirini cekmeye, bos bedava muhabbetini dinlemeye gerek yok. vakti zamaninda yalniz icmemek istemistim biri icin. gerek yokmus. icecek kisileri cokmus. e simdi hunkar keyfini mundar mi edelim yani?
sigara ise olabiler.
bi zaman sonra.
uzun zamandır yapmak istediğim ve evet, yapacağım eylemdir.
gece kumla iskelesinde balık tutarken yaptığım yegane eylemimdir.

ah ulan ah. Keşke orada olsaydım.
Sevingül Bahadır şarkılarıyla kendimi kaybettiğime ikna ettiğim anlar. Halbuki şarkıları bir tutam hüzün bir tutam umut...
uzun zamandır yaptığım eylemdir. hep tekim amk. evet.