bugün

ülkemizde akaryakıta yapılan zamlardan sonra meydana gelen kısır döngü.
bir gün o ışık yüzünden akü bile bitebilir aman dikkat edelim.
benziciye gidip "5 liralık" diyerek gaz alan kişinin arabasıdır.
yaklaşık 2 yıl önce eşimin araba almasıyla inanılmaz mutlu olmuştum. ama kısa süre sonra bu mutluluk yerini hüzüne bıraktı ve malesef arabaya benzin yetiremez olduk. yakıt ışığı sanki bir gece lambasının altında fantezi yaparcasına bana her daim göz kırpar oldu. bizde bu muhteşem fantezi ürünü lambayı denedik ve arabada çılgınlarca sevişirken jandarma tarafından basıldık ve soluğu karakolda aldık.* neyseki evlilik cüzdanımızı gösterip işten sıyrıldık. bu da böyle bir anım sözlük.

tanım: arabda bir türlü sönmek bilmeyen yakıt ışığının sönmemesidir.

not: eskiden fenerbahçeliydim.
her arabaya bindiğinde 10 liralık benzin alanların başına gelen durumdur. (bkz: yazar burada kendisinden bahsetmiş)
canab-ı mevlam ışığımızı söndürmesin, amin.
yusufun yan koltuga oturdugu durumdur. Daha uzun bir sure istasyon yoksa ilik ilik terlemeler karincalanmalar baslar bunyede.
insanı harbi geren durumdur.
klasik araba tutkusuna kapılıp motor hacmi bir yüksek aracıma kavuşmuştum.ancak hem eski hem yüksek hacimli olmasından mütevellit o bahsedilen ışığın hiç sönmediğini farkettim. hemen kimselere söylemeden lpg taktırdım. birazda benzin alıp mutluluğun kapısını araladım. fakat o yine şakasını yaptı. benzin olduğu halde yanmaya başladı. usta çok masraflı iş bırak kalsın öyle dedi. o artık benzin alınsa da sönmeyen bir ışık oldu.
(bkz: sönmeyen ışığımız)
(bkz: öğrenci arabasının dramı)
tutar bi gün yakıtı fazla atarsınız. yemez tabi gavurun yakıt lambası. yanmaya devam eder.
alakasız bir yerde yolda kalmaya sebep olan ibne ibrenin marifeti. sonra arabanın yolda kaldığına mı yanarsın, benzinciden bidonla benzin almaya çalışmanın zorluğuna mı..