Merak edilen sorunsaldır. O kadar bütçe ayrılırken, profesyonel oyuncular oynarken; aşkın, maceranın başarıyla harmanlandığı dizilerimiz neden hala avrupalı tarafından keşfedilemedi?

edit: araplar yabancı mı bea sokağa çıksan türkten çok arap var avrupayı kastediyoruz burda.
Araplar izliyor.
orta doğu'da cayır cayır türk dizisi izlendiğini bilmeyen insan sanrısıdır.
Azerbaycan, gurcistan gibi yerlerde muptelasilar merak etmeyin.

Hatta 'yaaaa ne olcak izkediysen soylesene' gibi israrlar ile sizi cileden cikarirlar.
izlemelerine gerek yok onlardan caliyoruz zaten.
kimin, kimi kültürel etki altında bıraktığı ile alakalıdır. yoksa yurtdışında izleniyor. almanya'da mesela tahmini 2-3 milyon kişi izliyor, yunanistan'da da yabancı damat izleniyor. batı trakya'da falan.
romanya, bulgaristan hatta hırvatistan'da bile izlenenleri vardır. eski bjk'li kaleci runje'nin bir röportajını okumuştum zamanında. adamın karısı türk dizisi izlemekten kendini alamıyormuş.
arap ülkeleri tarafından izlenilmektedir.
(bkz: aşk-ı memnu)
(bkz: gümüş)
(bkz: kurtlar vadisi)
nedeninin bilmem ama izlemek isterlerse

(bkz: unutma beni)

tavsiye ederim onlara, bu diziyle lise bitti, univ bitti, emekli bile eder beni..
Aklı başında olan Türkler bile izlemezken bu saçma dizileri dünyanın izlemesi beklenemez.
izleniyor ve baya ilgi de görüyor hatta şu bir gecelik bilmem kaç bin dolar konulu bi dizi vardı berguzel korel mi ne oynuyordu ismi hatırımda değil o bile izleniyor canlı şahidiyim.
bu sorunun cevabını volkan şu cümlelerle dile getirmiş:

http://www.youtube.com/watch?v=jk1DxKKp5tI