bugün

malesef gözden kaçırılan veya görmemezlikten gelinen durumdur.
türk dizilerinden gelen kültür dejenerasyonuyla arasında pek bir fark yoktur..
geliyorsa almayacaksın kardeşim. almak zorunda değilsin yani. bunun dışında sende dünya standartlarında diziler yap kendi kültürünü onlara aşıla. zor mu yani bu kadar.
türk dizilerinden fazla zarar vermedikleri aşikardır zira, yabancıların kültürleri farklı ve insanlar bunun farkında olarak izliyor ama yerli dizilerde kendi kültürümüze neşter vuruluyor bizzat.
türk dizileriyle gelen kültür dejenerasyonu kadar mühim olmayan meseledir.
taklit yeteneğinin yüksek olduğu güzel ülkemin dizilerine yansıyan dejenerasyondur.
kesinlikle gerçekleşmiş olan örneklerini gördüğümüz dejenerasyon sevgiliyle eve çıkmaktır.
(bkz: the o c)
(bkz: gossip girl)
malesef her geçen gün gerçekleşen durum.
pek yabancı dizi kalmadığı için, artık bazı yerli dizilerce üstlenilen görevin sonucudur.
(bkz: seçme özgürlüğü)
(bkz: akıl)
(bkz: fikir)
geçen gün olduğum şey.
evde two and a half man izliyordum. sonra birden aklıma derk etti. dedim ki ben niye sevişmiyorum. sonra da seviştim.

(bkz: o değil de bir kurtlar vadisi vardı ne oldu ona)
şehit haberlerine tepkisiz kalıp yabancı aktörlerin ölümüne sayfalarca entry girmekle sonuçlanır.
o ne yerine what the hell is that?! demektir.
merhaba yerine "hey" demek istemektir.
şaka yapıyorsun yerine you gotta be kidding me demektir.
(bkz: what the hell are you doing)
en belirgini, bu diziler sonucunda dejenere türk dizilerinin çekilmeye başlanması olan olay.
yerli diziler ile gelen gebe kalmak dejenerasyonundan iyi sayılabilecek dejenerasyondur.

kalitesiz, yüzeysel, yapılan işin hakkını vermeyen batı hayranı göz ile yapılmış yerli yapımlar yerine tüm dünyaya hitap edebilen kaliteli yapımlar candır.

iki dizi ile ecüş bücüş olan kültür de zaten bir yamukluk vardır.
kanımca türk dizlierinin yanında bir hiçtir.
dawson's creek-kavak yelleri.
gossip girl-küçük sırlar.
bide desperaste housewives yanlış * uyarlaması çıkcakmış.
her türlü dejenere olcakmış zaten.
(bkz: yepp)
spartacüs'ün bir uyarlaması yapılmadığı sürece yalan olan dejenerasyon.
Kendi dizilerimizi izleyip parmakla gösterilen bir aptal olmaktansa, yabancı dizileri izleyip dejenerasyona uğramak daha iyidir kanımca.