bugün

duyunca,okuyunca yada başından geçerse insanın şaşırtan olaylardır.

+ sıcak ve kurak Afrika'da 18.02.1979 tarihinde Büyük Sahra çölüne kar yağdı.

+ Futbolda Dünya kupası Okyanusya elemelerinde Avustralya, Amerikan Samoası'nı 31-0 yenerek bir resmi milli maçtaki en farklı skorlu galibiyeti elde etti.

+ Kazakistan'da 7 yaşındaki bir erkek çocuğun karnında ikizi bulundu. Simkent şehrinde yaşayan çocuğun karnındaki şişliği fark eden okul doktorunun hastaneye başvurması sonucunda hemen ameliyata alınan çocuğun karnından saçları ve tırnakları uzamış bir cenin çıkarıldı.

+ iran'da, korkusunu bastırmak ve sıkıntılarından kurtulmak için madeni nesneleri yiyen genç kızın karnından ameliyatla yarım kilogram ağırlığında metal parçalar çıkarıldı. 17 yaşındaki genç kızın karnından çıkarılan madeni nesnelerin arasında jilet ve çiviler de bulundu.

+ Amerika'nın Arkansas Eyaleti'nde 19 yıldır komada yatan Terry Wallis 13 haziran 2003 de hayata döndü.

+ Kars'ta 'canı sıkıldığı' için saçlarını yiyen bir kadının midesinde biriken 1.5 kilogram ağırlığında saç kılı, ameliyatla çıkarıldı.

+ isviçreli Cece Leclere, tıp adamlarınca "megavizyon" diye adlandırılan çok üstün bir görme yeteneğine sahipti. Kumaşların, kalın astarlı zarfların, perdelerin, hatta bazen tuğla duvarların arkasını bile görebiliyordu.

+ ispanya'da innece Fernandece isimli bir kadın 11.000 geceyi uykusuz geçirmiştir. Hiç uyuyamayan kadın sadece bir defa tıbbi operasyon sırasında 2 kat anestezi etkisiyle uyutulabilmiştir.

+ En uzun kalp durması 4 saattir. Bir Norveçli, Aralık 1987'de denize düşmüş, kalbi durmuş, vücut ısısının düşüklüğü nedeniyle yeniden yaşatılmıştır.

+ 1898'de gazeteci-yazar Morgan Robinson "Titan" isimli bir kitap yazdı. Kitapta büyük bir yolcu gemisinin okyanusta buzdağına çarpması anlatılıyordu. 14 yıl sonra "Titanic" deniz faciası meydana geldi.

+ Dünyanın en büyük köpeği. Herkül, 1 metreyi aşan boyu ve 128 kiloyu bulan ağırlığıyla yanyana geldiği atlardan bile heybetli görünüyor. görsel

+ Dünyanın en zehirli hayvanı. Dünyanın en zehirli hayvanı: Kokoi ok kurbağası.Zehirinin sadece 0,0001 gramı insanın dengesini altüst edebileceği ve insanın ölümüne yol açabileceği saptanmıştır.
27 Şubat 1947- Deniz Gezmiş'in doğumu.
27 Şubat 1972- Erbakan'ın Deniz Gezmiş'in idamını imzalayışı.
27 Şubat 2011- Erbakan'ın ölümü...
Tarihin tozlu raflarında yerini almış hadi canım buda olurmu dedirten olaydır.
ARiZONALI BiR ADAM KELEPÇELERLE OYNARKEN KENDiNi KELEPÇELEDi VE ANAHTARI BULAMADI. KENDiSiNi KURTARMAK iÇiN ÇiLiNGiR ÇAĞIRMAK YERiNE POLiSi ARAYINCA BAŞI BELAYA GiRDi. ONU KELEPÇEDEN KURTARAN POLiSLER, ÖDENMEMiŞ BiR KEFALET BORCU BULUNDUĞUNU BELiRLEYiNCE ONU YENiDEN KELEPÇELEDiLER.
--spoiler--
Olay Yeri: Kayseri
Siz hiç karanlıkta iyi göremediğiniz için yakıt deposunun, tam dolup dolmadığını çakmak yakarak kontrol etme cesaretini kendinizde buldunuz mu?
Kayseri şehirlerarası otobüs terminalinde 38 AS 991 plakalı yolcu otobüsüne mazot alan muavin Z. T. Deponun tam dolup dolmadığından emin olmak için çakmak çakarak kontrol etmek ister. Sonuç; Buharlasan mazotun parlaması ve muavinin yanık tedavisi için hastaneye kaldırılması.
--spoiler--
Yıllar önce minibüste seyahat ederken ani frenle bütün yolcular sarsılmıştık. Sonra baktık ki sürücüyle yoldaki bi adam tartışıyor. Anladık ki adam minibüsün önüne atlamış. Sürücü ve adam kavga etmeye başlamıştı. iki yolcu araya girdi. Daha sonra sürücü ve diğer adam aradan çıkmıştı ve kavgayı ayırmak istemiş olan 2 yolcu kendi aralarında kavga etmeye devam ediyordu.

O günden beri ne zaman kavga görsem sadece bakar geçerim.
3 ay boyunca kanser biriyle çıkmak ve çocuğun feyk çıkması..
(bkz: hayvan gibi şii yapıyorsunuz ya)
Ben değil fakat ( iyi ki ben değil ) bir tanıdığın yaşamış olduğu ilginç hikayeyi anımsadığım kadarıyla sizlerle paylaşacağım.

o tanıdığımız bir gece geç vakitte banyoya giriyor. banyoda iyice oyalandıktan sonra ninesine giden annesi banyonun kapısına dayanıp diyor ki:

-oğlum sırtını keseleyim mi?
-yok anne çıkacağım şimdi.
-keseleyim kirlenmişsindir.
-yok anne sağ ol.

Biraz sonra annesi kapıyı zorlamaya başlar çocukta istemiyorum diye ısrar edince ses kesilir. Hemen ardından çocuk banyodan çıkınca evde kimsenin olmadığını görür. Allah allah bu kadın ninemde yeni gelmişti tekrar nereye gitti ki acaba diye içinden geçirir. adam akıllı kurulandıktan sonra ninesine gider ve annesine der ki:

-ne çabuk eve geldinde ne çabuk buraya döndün?
-ben hiç eve gitmedim ki.
-geldin banyoya seni keseleyim mi dedin?
-saçmalama ben 2 saattir buradayım.

bu konuşmadan sonra şok olur. ertesi gün eve kurşun döktürmek üzere bilgin bir kadın davet edilir. sonra denilir ki:

" gece geç saatlerde banyoya girmek iyi değildir."

teşekkürler.
https://www.youtube.com/w...&index=11&list=WL
Köyde ormanda gezerken acaba buralarda geyik varmıdır diye muhabbet ederken,5 dakika sonra karşımızda güzel mi güzel bir geyiğin belirmesi.
https://www.uludagsozluk.com/e/38093974/

burda anlatmıştım aslında, 3. tekil şahısla anlatmisim ama aslinda ben yasamistim.
Memur olarak görev yapilan imam hatip ortaokulu'nda uzerime doğru gelen topa öylesine vurmam, topun bir kiz öğrencinin kafasina gelmesi, kızın bayılması ve hamile olduğunun ortaya çıkması.
8-9 yaşlarındayken yolda kolunda alçı olan bir adam görmüştüm. Elimde ekmek poşeti var, fırından eve doğru yürüyorum. içimden ulan benim hiç bu zamana kadar bir yerim kırılmadı, acaba nasıl bir his diye geçirir geçirmez ayağım kaldırımdaki taşa takıldı ve çok kötü bir burkulma sonucunda bilekten kırıldı. Sonra nasıl bir his olduğunu da çok güzel bir şekilde anladım. Bu olaydan sonra asla meraklı bir insan olmadım sözlük.
Yine aynı okulda (imam hatip) 8.sınıftaki bir öğrenci ile 6. Sınıftaki bir öğrencinin kavga ettiğini görmek. Küçük olanın gözünün morardigini fark etmek. O sinirle öğrenciye tekme sallamak, ama tekmenin müdürün penisine isabet etmesi. Müdürün bayılması. Müdürü hastaneye götürmek ve müdürün 13 gün rapor alması.

(bkz: artık bülbül otmuyor)
Izmir den bandırma ya taşındığım ilk sene değişik varlıklar görüyodum, benimle yürüyen yatağımın ucuna oturan okulun önünde bekleyen bisiler görüyodum antidepresanların etkisindendir diyip umursamadım ama git gide rahatsızlık vermeye başlayınca halama anlattım, rahatsızlık derken rahatsız etmiyolar zarar vermiyolar ama görmekte istemiyordum
Halam beni bi hocaya götürdü içeride bi kadın vardı hiç konuşmuyodu anlattım durumu güldü bana dedi ki, onlar seni korumak için varlar zarae gelmez o 3 tanesinden sana korkma yeter ki imanlı ol itidalli ol dedi
yaşadiklarımı düşündükçe hocaya hak veriyorum ve üzerinden 16 sene geçmesine rağmen hâlâ görüyorum onları uzaktanda olsa
imam hatip lisesi 2.sınıfım derse geç kalıyordum. Çatt bir duva patt sınıftayım. iman gücü işte.
Devlet tarafından Yardım bekleyen halka, devlet iban no vererek halktan yardım istedi. 2020 yılında yaşandı bu olay. Ne yıllardı be.
imam hatipte okuyan kız kardeşimi okuldan almaya gittiğimde kardeşimin meleğe dönüşüp göğe yükseldiğini görmüştüm..
ben; aynı zamanda filmi de olan, hachiko köpeğin yaşadığı olaylara bayağı şaşırmıştım vakti zamanında. hayvan, hayvanlığını bilmeyip sadakat duygusunu arşa çıkarırsa biz de insan olandan en az bi yarısını bekleriz arkadaşlar, kardeşler, gönül dostları.
Mavi yastık müdürün hamile kalmadığına sevindim.

-Lisedeyken hocayı ikna edip halaya çağırmamız, derste halaya durmamız, o sırada aşırı disiplinli idarenin içeri girip hocayı halay başıyken yakalaması. Hocanın sonraki derslerde sınıfa trip atması.

-başka şehirde yaşayan kuzeni ziyarete gitmem. Eğlenelim diye girdiğimiz oyun salonunda langırtı bozmamız (sınırsız top gol olunca top hazneye düşüyordu). Seneler sonra aynı kuzeni tekrar ziyarete gitmem, farklı bir oyun salonunda gittiğimiz langırtın aynı sorunu vermesi. Makinelerin kronik sorunu mu bilmiyorum.

Paranormal hiçbir olay yaşamadım sadece terörün arttığı zamanlarda bir gece gözümü kapatınca jet sesi duyuyordum kulak çınlatırcasına, gözümü açınca çıt ses yoktu.
uludağ sözlüğe girmemle birlikte konumumda (uludağ) dışarıda birilerinin sözlük diye bağırması.
bizim bir üst kat komşumuz vardı,
adam eşi ölünce
baldızı ile evlenmiş,
baldızı da ölünce
diğer baldızı istemiş,
kayınbaba ;
hepimizi silkerek mi öldüreceksin pezevenk deyip
vermemiş kızı
adam bunalıma girmiş....