bugün

bu ülkede 60 ın üzerinde vilayet gezdim, ben böyle fuckbuddyliğin, free sex'in döndüğü bir yer daha görmedim.

not: büyükerşenköy
deli deli küpeli filminin çekildiği köroğlunun memleketi.

bizden ya duvarcı çıkar ya kumarcı.
muhteşem doğası, denizi kumu güneşi, çam balı, tekne turları ve 15 temmuz ile anılan memleket.
uzaktan bakan herkes özenir buraya. çok özel olduğunu düşünür. birisi siz şuralı görünüyorsunuz diye bu şehrin ismini telaffuz ettiğine kişi gururlanır. ne var ki, burası hiç gurur duyulacak bir yer değil. insanı adım adım çingene, çehresi pislik doldu; üşengeç ve yavaş insanların doldurduğu, alkol almanın sevap sayıldığı bir şehir. Trafik çilesini söylemeye gerek dahi yok. izmir. herkesin sevdiği, ne var ki kendi içerisinde beş para etmeyecek çarpık ve saçma şehir. yazın denize kaçmak kolay olmasa yaşamaya değecek hiçbir artısı da yok.
20 milyon insan ve manyak bir trafik. eskiden boğaz derdik köprü derdik iki kıta bir arada derdik buram buram tarih derdik tarif ederken..

son 15-20 senede tanımı bile değişti. şehrin girişinde hala nüfus 15.5 milyon yazıyor dün gördüm. + 3 milyon suriyeli ve son 1-2 senede en az 1 milyon göç edeni yazmayı unutmuşlar demek ki..
dondurma.
trafik, çeşit çeşit çok insan, kargaşa, sürekli bir yoğunluk, güzel iş, trafik, vapur, kar yok.

trafiği yazmış mıydım.
Yazın sıcaktan durulmuyor. Kışın ise siz kat kat giyinirken biz bahar yaşıyoruz. Bize kış yeni geldi.
Taşköprü,büyük saat,yağ cami,tepebağ,mestanzade,küçük saat,melek girmez.
bizans'tan, ikinci el, temiz değil.
La bebe
Gardas
Götüm dondu

Ayiktiniz mi?
dağlarında çiçekler açıyor.
insan çöplüğü.
i am not in danger, i am the danger.
Gezmesi güzel, yaşaması zor.
Gezilesi ama zengin değilsen yaşanacak şehir değil.
Boğazı var ama geceleri boğazı seyrettiğinde karşı taraf ışıl ışıl değil.
Ayazına hastayım. Sanki şehir sürekli siyah beyaz. Kışları güzel ama yazları kesinlikle çekilmiyor. Atamın kabrine sadece 15 dakika olması ve ağaçlarla kaplı yollarda yürüyor olmak en güzel yanı.
hav, hav, hav ve hav.
Trafik yoksa 15 dakika, varsa 1 buçuk saat.
öğlen tam yaz havası vardı akşamüstü buz gibi bir rüzgar esti. kar görmediğim için yine de mutluyum.
yer mavi, gök mavi.

görsel
Bitmeyen trafiği sayesinde anksiyete hastası olduğum 20 milyonluk kent.
görsel

bu ne su kütlesidir böyle be hey azizim!
amman demişsin süphan dağına karşı bir heybetli yadigar kar örtüsü ile.
sadece yaverin bir inci kefali, ötesi düşman sana.
o halde yaşlanmak gerekli seninle iki büklüm olan sokaklarındaki dengbej seslerinin yankısıyla.

görsel
Kent değil. Eskiden selçuklunun başkentiydi.