bugün

sonuçta gavur adeti, böyle olması normal, sonra niye ben gittim? demeyin.

geçen tv izliyodum işte bi hocayı dinliyoduk süper anlatıyodu sakalları felan vardı dedem gibi, bi adam soru sordu hocam hocaam yeniyılı kutlamak günah mı? diye, hoca kızdı kızardı felan ceyennemde yanmak mı istiyorsun bre kafir dedi, adam agladı im sorry hocam felan dedi kapadı, inkilizcede üzgünüm demek im sorry oke? neysem sonra bende yılbaşı için çam agacı alalım diyodum pedere, pederde bak gördün mü günahmış alamayız dedi ağlamaya felan başladım mee diye yaş 21. 6 aylık kardeşim bedirhan da aglamaya baaşladı sonra, dedem geldi noluyo la? dedi, peder dedi çam agacı istiyo gebertcem şimdi ağzına sokcam çamı dedi, ben hala istiyom istiyom diye ağlıyodum, dedem geldi ağlama oğlum dedi ben yan kiliseden çalarım dedi, taramalısını aldı ve kiliseye gitti, kilisenin papazı karateciymiş dedeme saldırdı ama kore savaşında 9000 tane japon balığını öldüren dedem papaza tükürerek onu etkisiz hale getirdi, sonra bahçeden çam ağacını söküp getirdi acayip sevindik böyle noel babayı bekliyom şimdi acaba bana ne alcak? bu yıl çok iyi bi çocuk oldum beybi gibi sessizdim hep sanırım iyi şeyler hakettim inşallah pilli araba verir camberk'te var ama oynatmıyo eşke pilli arabam olsa yada atarim maryo felan oynardım düt diye.
Allah bilir. Obur tarafta sen kimsin benim hakkimda hukum veriyosun diyerek bunu soyleyene bir tokatta verebilir cenab-i hak.
yahu gavurlar yeni yılı bayram niyetine kutluyorlar, biz sadece yeni yılı kutluyoruz gün gibi kutluyoruz ve türk halkının çoğu da adam gibi kutluyor yılbaşını, söylesenize hanginizin ailesi bir otel ya da restoran kapattı yılbaşında, hanginiz evine dansöz çağırıp sabahlara kadar aksıra tıksıra yedi içti, sonra dansözle gece boyunca havyanlar gibi sevişti?..
türk halkı yeni yılı evde tavuk, hindi ve türevlerini yiyerek, kolasını, cipsini, çerezini, mısırını sonrasında televizyon karşısında yavaştan götürerek geçirir, benim ve herkesin bildiği klasik türk ailesi böyle yapar.
ha sen yılbaşında noel babanın çatıdan girip hediyeler dağıtacağına, paskalya tavşanına falan inanıyosan orada sorun vardır, bunlar gavur adetleri evet ama bunu da bir din savaşı haline getirip ısıtıp ısıtıp her sene milletin önüne koyarsanız onun adı da kusura bakmayın ama faşistlik olur.
milletin kafasını bulandırmayın böyle şiirsel anlatımlı broşürlerle, abuk sabuk hocaların safsatalarıyla, mütevazi olarak kutladığımız yeni yıl keyfimizi de bok etmeyin lütfen, yılda bir bu şekilde bir araya gelen kendi aralarında masumca eğlenen insanlar var, yapmayın, yazıktır, günahtır.
iddia edene "benim gidecegimden sana ne ulan tarrrak, ben cehenneme gidince senin t.saklarin mi serinleyecek?" denmesi farz olan onerme.
yıl 2012 at gözlüklerini çıkarma vakti çoktan geçti.
(bkz: amen).
kutlamayanlarda cenneti garantiledi demek.
Hukum ancak allaha aittir. (Yusuf/40)
allah(c.c) insanlar gibi sadist ruhlu bir varlık olmadığı için tamamen içi boş olan söylemdir..

allah(c.c) sonsuz rahmet ve merhamet sahibidir..anneden bile daha şefkatlidir..

cennet bedavadır..cehennem ise parayladır..cennete gitmek için pek bir özel uğraş gerekmez..ama cehenneme gitmek için özel çaba ve para gerekir..

ne demek istediğimi gün gelince daha iyi anlarsınız..
E be akılsızlar, yobazlar. Siz kimsiniz de benim cehenneme veya cennete gideceğimi dile getirirsiniz! Bu kadar dar görüşlü, Kuran-ı Kerim'den uzak insan olamaz. Kimin nereye gidecebileceğini sadece Allah bilir. Siz kimsiniz de hüküm veriyorsunuz? Gavur adeti diyorsunuz;

1.si "içki içiliyor, içki içmek günahtır" diyorlar. E be kafir içki içmek yılın sadece belirli günlerinde mi günah? içkinin bir damlası bile günah. Ne zaman, ne koşulda içersen iç. Aç Kuran-ı oku.

2.si "Onlara benziyorsunuz" , "Onlar Hz. Muhammed (s.a.v.) doğumunu kutluyorlar mı ki!" diyorlar. Kuran-ı Kerim'de "onlara benzemekten kaçınınız" der, evet! Bu ayet sadece yılın belirli günlerinde yapılan kutlamaları mı kastediyor? Onlar gibi harama bakmayın, zina yapmayın, yalan söylemeyin diyor. Sen dört dörtlük adamsın da bu konuda mı takıldın? Kutlama meselesine gelince, her koyun kendi bacağından asılır diye atasözümüz vardır. Unutmayalım ki gelmiş geçmiş, Hz. ibrahim, Hz. isa, Hz. Adem vs.. hepsi bizim peygamberimizdir. Hepsi doğru yolu gösterirler. Biz Hz. Muhammed'e iman ettiğimiz gibi onlara da iman etmemiz gerekir. Gel gelelim ki bir dua okunduğunda "Gelmiş geçmiş cümle peygamberlere.." deriz.

Sonuç olarak bu "yıl başı" kavramı aslında bizler için bahane. Sadece arkadaşlarımızla, sevdiklerimiz ile bir arada olmak, birlikte bir etkinlik yapmak istiyoruz ve bu işi yaparken bu kalıbın arkasına sığınıyoruz. Kimsenin Hristiyan geleneklerini yaşadığı vs. yok. Gel gelelim ki onların kutladığı "Noel Bayramı" 24 Aralık ile 31 Aralık tır. Biz bu tarihlerde eşek gibi çalışıyoruz. Ben bugün ailem ile, arkadaşlarım ile olacağım, eğleneceğiz, pastalar, börekler, kolalar tüketeceğiz. Akşam da başımı yastığıma koymadan hemen önce her gece yaptığım gibi dualar okuyup bütün peygamberlerimize ve geçmişimize gönderip yeni yıla girmenin vermediği duygu ile uyuyacağım. Sonuçta 1 Ocak 2012 ' de klasik bir pazar günüdür.
Yanlış bir tespittir. Ancak dinimizde yılbaşı kutlamak diye bir adet bulunmamaktadır. Yabancı geleneklerini uygulamamız kendi benliğimiz açısından tehlikelidir. Isteyen istediği şekilde yılbaşına girer. Kimisisi dışarda eğlenerek geçirir kimisi ise benim gibi yılın değerlendirmesini iç muhakeme yaparak geçirir. Ancak cehennemliktir önermesi tamamiyle yanlıştır.
(bkz: delinin biri kuyuya taş atmış diğer deliler başına toplanmış) olayın özü budur, ve nefret kusmak, zehrini dökmek için bahane arayan kişilere bahane sağlanmasıdır.
dinin sahibi allahtır, kimse din sahibi gibi hüküm veremez, burdan yılbaşı kutlayın mesajı çıkarmayın fazla zorlama olur.
ha yılbaşı kutlamak bence günahtır, dinine ihanet etmektir, yılbaşında hindi* yemeye başladıkları haçlı savaşları adetini senden nefret edenlerle beraber kutlamak açısından bile bakılsa, ayıptır, zavallılıktır.
kafir beyaanatıdır.

(bkz: bir günah işledim peder)
insanların hiç değişmeyeceğini bana bir kez daha kanıtlayan önerme. Olay şöyle gelişir:
Dine karşı kişi tv izlerken zapping yapmaktadır. Kanalları gezerken kazara bi hocanın konuşmasına 2 sn denk gelir. Başını sonunu dinlemeden, altta yazan yazıyı okuyup, o kanalla ilgili önyargılarını da birleştirip kendince bir sentez koyar ortaya.

Yılbaşı kutlamak günah falan değildir kutlama esnasında dinin yasakladığı şeylerden uzak durmak şartıyla. Gerçek bi hoca da bunun tersini söylemez.
ne alaka? dediğim söylemdir. yılbaşı kutlayanların cehennemlik insanlar olduğunun savunulması ve dile getirilmesi saçmalıktır.
kendini tanrı ilan etmek gibi bir sözdür. yılbaşını kutlayan herkes cehenneme gidecektir. (ezik adam/40)
(bkz: bokunu cikarmak)
la yeniyıl gavurların dini bayramı falan değilki. onların dini bayramı 7 gün önceydi. krsimıs yok mu? işte o. onu da evlerinde hindi yiyip şarap içerek kutladılar. şarap onların ayin içkisidir. şimdi yeni yılı kutlamak günah mı sorusuna gelince. değil hoca değil. içer sıçarsan günah. yeni bir yıl başlamış sevinmeyek mi?
gitmek sorun değil, dönmek sorun, yani gezi, araştırma amaçlı gidilebilir, olabilir..
(bkz: kesin bilgi yayalım)
onlar cehennemlik ama israil "devleti"ni dost edinenler (bkz: israil halkı ve devleti dostumuzdur) cennetlik olacaktır!
noeli kutlamak caiz olmayabilir ama yılbaşını kutlamak günah filan demek mallıktır.
kim bir kavme benzemeye çalışırsa o onlardandır.
hadis i şerif.
noel ile yıl başını karıştıran zatın söylemidir. kaldı ki isa peygamberi de allah(!) gönderdi. nasıl bir hadsizliktir yaradanın gönderdiği peygamberin doğum gününü saymamak?
Klasik yılbaşı trollemesidir.