bugün

zoraki olmasından dolayı, müzik kutusu, dolma kalem, resim çerçevesi gibi hediyelerin tercih edildiği durumdur. *
bu yıl piyango bileti alan herkesin 20 milyon ytl kazanmak için dört gözle izleyeceği olay.
bazen defalarca kez çekilir, çekilir de çekilir...
(bkz: bu sefer söylemek yok ama)
dünya diye adlandırdığımız güzel ama yalnız gezegenimizin gördüğü en büyük saçmalıktır. ısrarla katılmayınız. tamamiyle bir hediyelik dükkan sahibinin kaba etinden fırlamıştır bu gelenek sonra yayılmıştır.
arkadaş, aile, dostlar arasında yılbaşı gelmeden önce yapılan çekiliştir.amaç hediye almak ve aldırmaktır alınan hediyeler yeni yıla girilidiği an verilir.

(bkz: bilgi verici entry)
birileri pes edip kurada kendisine çıkan kişiyi kabul edip sükunet ve anlaşma sağlanana kadar tekrarlanan çekiliş.
hediyelik dükkan sahibi uniceff ise faydalı çekiliştir.
aktüalite olması amacıyla kurumsal işterlerinin yaptığı uygulamalardan biridir. çıkanlar için güzel ama çıkmayanların bön bön baktıkları andır...
hep tanıdık grup içinde yapılan çekiliştir, herkes birbirini tanır pekte zevkli olmaz. amaç eğlenmekse ki öyle olmalıdır kanımca birbirini tanımyan insanlar arasında yapılmalıdır neler çıkar ortaya...

(bkz: sözlükte yılbaşı çekilişi yapmak)
kura şeklinde yapılan çekiliştir. akabinde kimse kendini tutamaz ve yaklaşık 1 saat içinde kimin kime çıktığını herkes öğrenir. *
kursta, sınıfça yaptığımızdır. bana kimin alacağını merakla beklemekteyken, msn'de melisa'yı görürüm. iyi anlaştığım arkadaşceğızıma kime alacağını sorarım. o da bana emre yanıtını verir. ben de buse'ye alacağımı söylerim. neyse, "bir erkeğe ne alınır" gibi sorularla beni kuşatır, ben de aklıma geleni söylerim tabi.

sonuç...

bugün kursa gittim ve bana hediye alanın melisa olduğunu görünce aptallığıma şaştım. abi şu kızlar harbiden akıllı oluyor be.
bu yıl mahvolmama sebep olmuştur. hem aile arasında yaptık, hem arkadaşlar arasında hem de kuzenler arasında.
yıllardır katılmadığım çekiliş. en son yaptığımız çekilişte lisedeydim ve kendime çıkmıştım. hediye olarak da mcdonalds'dan double köfte burger menü almıştım. ne günlerdi be.
Hiçbir zaman tanıdığınız kişiye çıkmayacak çekiliştir. Ama belki, yoklan ne belkisi çıkmayacak işte ikimizde biliyoruz. Hani rüyanda geçen, lan siktir git.
şansıma bir sene orjinal nike cüzdan vermilerdi ben de birine hediye kravat almıştım amorti olmuştu gerçi cüzdan daha kullanışlı ikinci sene bir kıza parfüm almıştım bana ne hediye gelmişti hatırlamıyorum bile sanırım şu filli biblolardan gelmişti. üçüncü sene sikerim artık deyip evde duran gülse birselin bir kitabını vermiştim hediye olarak bana hediye alacak kişi de geçen sene parfüm hediye ettiğim kız olduğundan özenip feneriumdan orjinal ürünler almıştı. karlı çıkmıştım her halukarda.
her yıl zoraki gerçekleşen aktivitedir.

lise üçte hediye olarak "yeşil deri kaplı bir defter ile yedek kartuşları olan bir dolma kalem" almışsanız özellikle kendinizi otuz yaşınızı bulmuş gibi hissedersiniz. evet. o gün büyüdüğüm gündü.
Alinan hediye, karsi tarafin begenip begenmemesi onemli degildir. Maksat alinan hediye herkes tarafindan begenilsin bundan dolayi pahasi yuksek seyler alinir genelde. Tabi benim gibi son parasini parfume vermis,kizlara yedirmis birisiyseniz kankaniza cikmasina dua edin de hediye almayin.
özellikle tanimadiğin huyunu suyunu bilmediğin insanlarla yapıldığında bütük trajedilere sebep olan eylem.ben samimi arkadaşıma bile ne alacağımı kestiremezken ofisten nurdan ablaya bir şeyler beğenmek zulümlerin en büyüğüdür.
lise ve ilk okulda yapilan ve benim cesitli bahanelerle hic birine girmedigim cekilistir.
not: hediye sevmiyorum, karsidakine de ne alacagimi kestiremedigim icin, yoksa para bulunur, o sorun degil...
insafsızın biri çıkar der ki "yilbasi yaklasiyor hadi çekiliş yapalım." genelde de kız olur diyen* arkadaş ortamı hadi sen de katıl diyorlar. Bi kız çıktı tanımadık ne alayım diye düşünüyoruz şimdi. Fikir ver sözlükk!?
8. Sınıfta yaptığımız çekilişte bir arkadaşım kirden görünmeyen, gözünün biri kopmuş ve burnu soyulmuş bir ayıcık vermişti bana. Dikkat ederek yazdım ki almıştı değil vermişti. Bu da Yılbaşı çekilişi denilince aklıma gelen ilk şey. Bugün tiyatro ekibiyle bir çekiliş yaptık. Fikir verebilecek erkek arkadaşlar yazabilirlerse sevinirim valla.
bu sene bi çılgınlık yapıp 100-200 bin gönlünden ne koparsa ateşlemesini istediğim muhabbet.
züğürt çenesi ile umut arasında mekik dokutturan eylem.
daha fazla hayal kurmamız için verdiğimiz paranin karşılığıdır. istatistiğe göre de bir kişinin beynine yıldırım düşme ihtimalinden bile daha düşük bir ihtimalmiş.
Benim içimden bir ses de bana çıkacağını söylüyor. ve yaklaşık 10 milyon kişinin de içindeki ses kendilerine çıkacağını söylüyor.

Sonuç: iç ses yalancıdır.