ubisoft'un mağazası da dahil olmak üzere hiçbir platformdan satın alma şansımızın olmadığı oyun. oynanışı, farklılıkları bakımından böyle bir şaheserin satılmıyor oluşu üzücü.
tactical aid ve reinforcement menüsüyle beni benden almış oyundur. hem basit oynanışlı, hem güzel ama bilgisayar sikmeyen özellikte olan grafikleriyle, saatlerimi çalmıştır, helal olsun.

hâlâ oynuyorum, demolar, oyun arası videolar, konuşmalar, her şey son derece güzel.

ek pakedi duruyor fakat yüklemedim.

alın, oynayın.
gelmiş geçmiş en iyi taktik rts'ler* arasında kendine hemen yer bulmuş oyudur. diğer çoğu rts'deki "adam bas-savaş" tipi oynanışın aksine, elinizdekilerle yetinmek zorunda olduğunuz için, age of empires veya rise of nations veya command and conquer oynayan mouse kullanma şampiyonlarının beceremeyeceği oyundur.

ayrıca yüz karası eklenti paketi için (bkz: world in conflict soviet assault)
avrupaya giren kızıl orduyu amerika'nın avrupadan atması sonucu rusya'nın seattle'a düzenlediği ani baskını konu alan aşmış rts oyunu. oyunda savaş ortamış tam olarak anlatılabilmiş ve yaşatılmış. zaman zaman askerlerin aileleriyle olan ilişkilerinin ve savaş alanından kısa görüntülerin gösterildiği filmler , oyuncuyu çok daha fazla bağlamaktadır oyuna. oyun oynamayı , özellikle de strateji oynamayı seven her insanınen az bir kez mutlaka oynaması gereken oyundur benim bugüne kadar oynadığım en kral oyundur kendileri.
pek stratejik olmasa da savaş oyunu. oyuncu caption rütbesinde bir askerdir. ismi parker'dır. komutan olarak bir albayın cırtlak sesi sürekli kulaklarını tırmalamaktadır.

oyunun senaryosuna göre 1989'da soğuk savaş bitmemiştir. bilakis sıcak savaş başlamıştır. ve aslında bizim şu anda rusya federasyonu olarak bildiğimiz sovyet sosyalist cumhuriyetler birliği amerika'nın seatle eyaletine ani ve gizli bir saldırı düzenlemiştir. öyle ustaca gizlidir ki ilk saldırıya uğrayan amerikan güçleri polis devriyesi ve basın helikopterleridir.

ardından ismini şu anda hatırlamadığımı colonel ve sen yani parker amerika'yı kurtaracaksınızdır. paralı askerdir oyuncular.

her ne kadar strateji oyunu değil dediysek de bildiğimiz klasik anlamda strateji oyunu değildir. verilen emirleri yerine getiriyorsun. sürekli destek atışları ve mühimmat-ekipman olarak destekleniyorsun. iş zor değil yani.