bugün

bilimkurgudan anlamayanlar yorum yapmasın lütfen.
izledim. Az önce.

Eh işte. Fena değil.

Ama Bu seferki Konusu iyiydi. 'Dilek dileme' nin dünyayı kaosa süreklemesine tanık olduk resmen. Güzeldi.
80'ler sinemasının süper kahraman filmleri ayarında bir film olmuş. Bana o yılların kalitesiz süpermen filmlerini anımsattı. Şayet o yılların tadında bir şeyler yapılmak istenmişse fazlasıyla başarısız olmuşlar, bugünün sinemasında 80 ve 70'lerde çekilmiş hissiyatı kaliteyi artırarak verilirken wonder woman'da bu yapılmamış. Bu bakımdan hem hikaye hem görsellik, hem aksiyon açısından sıkıcı olmaktan öteye gitmiyor.
DC yine bildiğini okumuş.
koy brezilyaya oynasın. süper hero filmi demek savaş demek, vahşet demek, korku demek, kan demek. bunlar aşkla, yiyişmeyle, çiçek çocuk olmakla, komediyle falan çözüm üretiyorlar. marvel'e döndü iyiden iyiye dc. tek umudum snyder cut. o da kötü çıkarsa daha izlemem herhalde.
dc sinematik evrenini çok yeni diplere çeken film.

gal gadot'un rezalet oyunculuğunu mu sayayım, kurgunun ve konunun başarısızlığını mı, bilemedim.

izlemeyiniz abi. gerçekten zamanınıza yazık.

ayrıca şu kadını, güzel müzel diye dcu'ya kazandıran Zack Snyder'e de çift burgulu uçan kafa atmak lazım.
yarrak gibi bir filmdir.
pedro pascal için izlenebilir.
ilk filmdeki Amazon esintilerinin olmamasından ötürü yavan gelen dc filmi.

--spoiler--
savaş tanrısıyla savaşıp öldürebilen diana başka bir tanrının oluşturduğu taşla bütünleşmiş bir insana karşı koyamadı. gerçekten anlamsız.
taşla bütünleşen adamın (adını hatırlamıyorum) geçmiş hikayesi ve oğlum yavrum triplerini boş buldum.
loser kadının yaşadıkları çok bayağıydı. neden filmin sonunda kediye(?) dönüştüğünü anlamadım. en güçlü ve farklı olmak demek kürklenmek mi amk?
diana'nın dünyaya ayak uydurmuş olması hoştu. ilk filmdeki kafayı sağa sola yatırayım da anlamadığımı belli edeyim abartısı kabak tadı veriyordu.
falan filan.
--spoiler--

gal gadot gerçekten çok güzel bir kadın. bir süre sonra filmi bırakıp kadın için izlemeye devam ettim.
içinde çok fazla çelişki bulunan diğerlerinden hiçbir farkı olmayan sıradan bir superhero filmi.
Bombok bir film. izlemeyin. Bunu izleyeceğinize gidin Enes batur izleyin.
2.dünya savaşında çekilmiş ilk filminden sonra ki 1984 senesinde başından geçen olayları anlatan wonder woman 1984 filmini inceledim...

https://www.youtube.com/watch?v=a1DMrv6Rnu0
Leş gibi bir filmdir, kimse kusura bakmasın da. Filmin başı da sadece bir mesaj vermek için falan var, 10 dakika boş yapılıyor.
Gerçekten bok gibi olmuş film. Warner bros bu konuda kendini aşıyor. Senaryoyu hikayeyi ben yazsam daha iyi yazardım.
2020 yılında izleyebileceğimiz wonder woman filmi.

https://www.imdb.com/title/tt7126948/?ref_=adv_li_tt