bugün

"The International Center for Reiki Training" - Uluslararası Reiki Eğitim Merkezi"nin kurucusu ve başkanı olan William Lee Rand, "Reiki, Şifalı Dokunuş", "Yeni Binyıl için Reiki" ile Arjava Petter ve Walter Lübeck ile birlikte "Tüm Yönleriyle Reiki" adlı kitapların ve Reiki hakkındaki pek çok makalenin yazarıdır. "The Reiki Class Tapes" gibi birçok eğitim kaseti üretmiş, 1993-95 yıllarında, birkaç öğrencisinin yardımıyla "Karuna Reiki" şifa sistemini geliştirmiştir.

Rand, Reiki News ve Online Reiki Newsletter adlı online dergilerin de başyazarlığını ve editörlüğünü yapmaktadır. 1997'de dünyanın barışına adadığı bir kristal kümesini Kuzey Kutbuna yerleştirmiş (World Peace Crystal Grid) ve 1999'da aynısını Güney Kutbuna götürmüştür.

William Lee Rand ilk Reiki eğitimini 1981'de, ikinci derece eğitimini 1982'de Hawaii'de almış, 1989'da Reiki Master/Ögretmeni olmuştur. Dört ayrı Reiki öğretmeninden master eğitimi alan Rand, Reiki hakkında araştırma yapmak için defalarca Japonya'yı ziyaret etmiş ve Dr. Hayashi'den öğretmenlik aşamasını tamamlayan Mrs. Yamaguchi'den özgün Reiki I ve II eğitimlerini yeniden almıştır.

Rand, Usui'nin Doğal Şifa Sistemi'nin ortaya çıkışı ve doğası hakkında araştırmalar yapmış ve aralarında Reiki Aura Temizleme, Şifa inisiyasyonu ve Karuna Reiki olan birçok yeni Reiki uygulaması geliştirmiştir. Sürekli olarak dünyanın her yanındakı Reiki uygulayıcıları ve ögretmenleri ile iletişimini sürdürmekte, fikir alışverişinde bulunmakta ve yeni yöntemlere katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda metafizik konusunda derin bilgisi ile tanınan Rand, profesyonel bir astrolog, hipnoterapist, geçmiş yaşam terapisti, rebirthing uzmanıdır ve Nöro-Linguistik Programlama diploması vardır.

William Lee Rand dünyanın çesitli ülkelerinde Reiki öğretmekte, tüm Reiki uygulayıcılarının birlikte uyumla çalışarak dünyaya barış gelmesine yardımcı olmaya çalışmaktadır.
uluslararası reiki eğitim merkezi'nin kurucusu, alternatif şifa terapileri üzerine kitapları olan yazar.