bugün

pek çok ülkede yıllık olarak çıkarılan biyografi ansiklopedisi. ansiklopdide yer alan biyografiler için para ödenmez ancak biyografisi çıkan kişi ansiklopediyi almak ya da ansiklopedide resmini de yayınlatmak için para öder. çark da böylelikle döner.
(bkz: Who is Holden Caulfield)
10 uzerinden 20 bin
yuru be koç
amerikada her yil basilan biyografi ansiklopedisi.dunyada kendi alanlarinda taninan, kendilerince onemli olduklarini dusundukleri sahsiyetlere davet mektubu yollayarak biyografilerini talep etmekte ve daha sonrasinda da belirli asamalar sonucu ansiklopediye bu kisilerin ozgecmislerini koymaktadirlar. sahsima da gun itibariyle kendilerinden bir biyografi talebi mektubu gonderilmistir. kisisel gorusum olarak hicbir ise yaramamakla birlikte amanin da amanin meshur oldum bunyeler tarafindan uzerine atlanabilmekte ve bir prestij gostergesi kabul gormektedir. *
edit: walla yollamadim
" sen kimin ben olduğunu biliyor musun ?! "

metin üstündağ
birbirlerini tanımayan insanların oynadıkları isim ezberleme oyunudur. yurt dışına çıkan öğrenciler arasında yaygındır. oyunda bütün isimler akılda kalmasa da eğlenceli bir ortam oluşturulabilirse büyük yarar sağlanabilir. (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=sol8uqbbrp4)
tanımıyorum ama güzel bir insana benziyor. sözlüğe hoşgelmiş.