(bkz: milftoon)
Cheese in the trap ı okuyordum bir ara. Sonra adını nilmediğim diğerlerine geçtim. Güzel ve ilginçli şeyler çıkabilen koreli mangalara denir ve genelde renkli olur. Çizgileri ve karakterleri de manga ve imeye göre daha değişiktir ancak konu yelpazesi ve işleniş bakımıyla yakındır. Webtoon karikatür ve manga arasında bir yerdedir.
naver şirketine ait olan manhwa yayıncısı kuruluş.

çizgi romanı okurken sayfa çevirmeye gerek yok, kaydırarak her şey okunabiliyor. dil değiştirince * gönüllü çevirenlerin içeriklerine ulaşılabiliyor ama onlar da çok geriden geliyor. illa türkçe okumak istiyorsanız dili değiştirerek okuyabilirsiniz ama popüler manhwa'ları çeviren başka çevirmenler de oluyor, onların çevirileri daha ileride olabilir. android/ios uygulaması çok güzel, her bölümün altına yorum da eklenebiliyor, sosyal ağ gibi. beğenilen bölümler indirilebiliyor ama telif hakkından dolayı 30 gün sonra siliniyor.

beğendiğim manhwa'ları:

(bkz: tower of god)
(bkz: noblesse)
(bkz: gosu)
(bkz: the gamer)
(bkz: hardcore leveling warrior)
(bkz: the god of high school)
(bkz: winter moon)
(bkz: bluechair)
(bkz: unordinary)
(bkz: girls of wild s)
(bkz: tales of the unusual)
(bkz: safely endangered)
(bkz: lumine)
(bkz: my giant nerd boyfriend)
(bkz: age matters)
(bkz: wind breaker)
Webtoon, korelilerin çizdiği internet ortamında yayımlanan çizgi roman ve karikatürlerdir. Mangalardan farklı olarak renkli olarak çizilir ve yayımlanırlar. Çok güzel hikayelere sahip olanları mevcuttur. Sanki bir şey izliyormuşsunuz hissi vermeyi başarırlar.

Türkiye'de Türkçe çevrilmiş olarak genelde mobilden https://trwebtoon.com üzerinden okuyorum oldukça kullanışlı.