bugün

çok leziz bir tatlı. pişerken çıkan koku sayesinde insanı baştan çıkaran, yedikten sonra dağ tepe koşma eğlimi yaratan, zevk unsuru, seratonin kaynağı
görsel
Belçika' da böyle...
Nerde bizim nutellalı, muzlu, çilekli şahanemiz?!
Pehhhh!
KAÇ KiŞiLiK: 8-10
HAZIRLAMA SÜRESi: 10 dk
PiŞME SÜRESi: 15-20 dk
Malzemeler:
100 gr margarin
1 su bardağı dolusu un
1 su bardağı süt
Yarım çay kaşığı kabartma tozu
3 yumurta
Yarım su bardağı tozşeker
Yarım çay kaşığı tuz
ızgarayı yağlamak için sıvıyağ
Üzeri için:
Pudraşeker

Hazırlanışı:
* Margarini eritip soğumaya bırakın. Unu bir kâseye alıp kabartma tozu ile harmanlayın. Sütü ilave edip mikserle çırparak yedirin.

* Karışıma tozşeker, tuz ve yumurtaları ilave edip mikserle çırpmaya devam edin. Eritilmiş margarini ekleyip çırpın ve hamuru 20 dakika dinlendirin.

* Waffle ızgarasına bir fırça yardımı ile sıvıyağ sürün. Hamurdan kepçe kepçe alarak ızgaraya dökün. Izgarayı kapatıp 4-5 dakika pişirin. Waffle?ları servis tabağına alıp üzerine pudraşeker serperek dilediğiniz dondurma ile birlikte servis yapın. *

yok ben uğraşamam derseniz farklı çeşitleriyle mado tavsiye edilir. dondurma ilavesiyle muhteşem bir damak zevki.
tam bir popülist yiyeceğidir.

daha düne kadar anasının yoğurduğu ekşi hamuru reçele banıp banıp yiyen kızlar bugün başımıza wafflecı kesildi.
sizin "wafflesız olmaz" hashtagli fotoğraflarınız da zerre kadar sikimde değil.

ayrıca hiç kimse "ayy pelinsu bugün waffle yemiş. ne kadar da etkileyici bir kız." filan diye düşünmüyor.
görsel
Olsa da yesek. Ama tek başına zevki çıkmaz sevdiklerinle yemelisin
acilen yanımda bir bilenle yemeye gitmem gereken tatlı..konu hakkında o kadar bilgisizim ki adam bana su verip bu waffle dese sesimi cıkartmadan yerim*
sadece ekmek arası muz olduğunu sandığım tatlıdır. yediğim yerde bana ekmek arası muz vermişlerdi.
Sabaha karşı canın çektiği lezzet. Of bi de cileklerle. Nutella da olsa.*
Çok güzel bir tatlı. Olsa da yesek.
Meyveli lahmacun.
mado'da dondurmalı waffle'ın kestaneli, meyveli vs. çeşitleri bulunan oldukça hoş bir tatlı. kesinlikle tavsiye edilir.
aşktır.
güzeldir lakin bir sütlaç olamamıştır.
krebin arasına nutella, meyve ve sos konarak yapılan güzel bir tatlı.
görüntüsü kadar tatlı değildir.insan gibidir aslında.çok sevdiğim dostum üzerine teori yazmıştır.şöyle;

bazı kızlar vardır, waffle gibidir.yani güzel görünür ama göründüğü kadar tatlı değildir.kimileri de baklava gibidir.baklava güzel görünmez ama dadından da yenmez.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar